Iš ,,Klaipėdos Hospiso” pacientai turi būti iškeldinti

Reklama baigsis po sek.

Po to, kai Klaipėdos hospisas tapo koronaviruso židiniu ir infekcija užsikrėtė 40 darbuotojų bei pacientų, įstaigoje buvo atliekami patikrinimai.

Balandžio 21 dieną NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pabrėžė, jog įstaigoje veikla vykdoma patalpose, kurioms nėra išduotas higienos pasas. Buvo akcentuojama, kad vertinimo išvadoje yra 8 punktai, kuriuos „Klaipėdos hospisas“ privalėjo įgyvendinti per dvi darbo dienas. Vakar ir šiandien NVSC specialistai atliko pakartonius patikrinimus. Jų metu nustatyta, kad įstaiga trūkumų nelikvidavo.

„Didžioji dalis nurodymų, kurie buvo surašyti 21 dieną yra įvykdyti, su tam tikromis pastabomis, tačiau pagrindinis nurodymas nėra įvykdytas – ligonių slaugą teikti galima tik tose patalpose, kurioms išduotas higienos pasas, šiuo atveju leidimas yra tik 1 asmeniui. Neužtikrinama patalpose teisinga ir reikalinga infekcijų kontrolė, taip pat patalpų pritaikymas neatitinka asmens sveikatos priežiūros įstaigose reikalavimų. Patalpos nepritaikytos, jos yra administracinės paskirties, o ne slaugymo, trūksta kriauklių, neužtikrinami darbo srautai, maitinimas tiekiamas nesaugiomis sąlygomis.“ – teigė R. Grigaliūnas.

Pacientai turi būti perkelti

NVSC Klaipėdos departamento vadovas R. Grigaliūnas, įvertinęs situaciją „Klaipėdos hospise“ šiandien kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisiją ir konstatavo, kad įstaigoje esantys pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas (o tokių šiuo metu yra 31 asmuo), turi būti perkelti į kitas gydymo įstaigas. Likti „Klaipėdos hospise“ jie negali.

Klaipėdos miesto meras pabrėžė, kad visų pirma specialistai medikai turėtų įvertinti ten esančių pacientų būklę, kad būtų tiksliai žinoma reali situacija ir galimybės dėl jų transportavimo į kitas gydymo įstaigas. Tam pritarė Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje dalyvavę Klaipėdos universitetinės, Respublikinės ligoninių vadovai. Tačiau „Klaipėdos hospiso“ vadovė Rasa Dagienė kone reikalavo, kad uostamiesčio valdžia pacientų perkėlimu pasirūpintų jau šiandien, nes įstaigos darbuotojai atsisako dirbti, kai kurie tai daro dėl prokuratūroje pradėto ikiteisminio tyrimo.

„Aš manau, kad pacientų sveikatos įvertinimo nereikia, reikia sprendimą priimti šiandien, mes nebeturime gydytojų, kai kurie neina į darbą, nes vyksta ikiteisminis tyrimas, jie atsisako dirbti, aš viena jau nebegaliu…“ – teigė R. Dagienė.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis negailėjo griežtos kritikos į nepavydėtiną padėtį visą uostamiestį pastačiusios įstaigos vadovės atžvilgiu: „Jūs gal, ponia Rasa, nevadovaukit čia, šiuo atveju posėdyje yra žmonių, kurie išmano savo sritį ir priimsime sprendimą geriausią žmogui, ne jūsų įstaigai.“

Pacientų būklę savaitgalį vertins specialistai

Šiandien vykusiame posėdyje nuspręsta, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė sudarys gydytojų specialistų konsiliumą, kuris per artimiausias dienas (šeštadienį ir sekmadienį) nuvyks į „Klaipėdos hospisą“ ir įvertins ten esančių pacientų, sergančių koronavirusu, būklę. Tačiau įstaigoje šiuo metu yra ir 4 asmenys, kuriems Covid-19 nediagnozuotas. Juos buvo siūloma perkelti į Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę. Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė pabrėžė, kad būtina šiems asmenims atlikti pakartotinius tyrimus dėl koronaviruso, ir jų perkėlimas į kitą įstaigą galimas tik tuo atveju, jeigu 2 tyrimų rezultatai per 24 valandas būtų neigiami. Iki šiol neinfekuotiems asmenims testai bus atlikti per ateinantį savaitgalį.

Perkėlimui reikalingas sutikimas

Svarstant galimus ,,Klaipėdos hospise” esančių pacientų perkėlimo scenarijus akcentuotas ir teisinis tokių veiksmų reguliavimas. Bet kokiam Ekstremalių situacijų komisijos priimtam sprendimui dėl transportavimo būtinas sergančiųjų arba jų artimųjų sutikimas. Paprašyta, kad tuo pasirūpintų įstaigos vadovė Rasa Dagienė. Pastaroji pažadėjo tai padaryti, tačiau nuolat kartojo, kad iki pirmadienio ji neturi galimybių prižiūrėti pacientų – „Aš neturiu, kas dirbtų, ką man padaryti, kad darbuotojai neina į darbą.“

,,Apie tai reikėjo galvoti iki šiol. Dabar jau turime situaciją, ir taip stengiamės jums padėti. Mes negalime judinti iš vietos be sutikimų artimųjų, be testavimų. Čia negalit jūs statyti ultimatumų.“ – griežtu tonu rėžė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Kritikos šiuo atveju negailėjo ir NVSC Klaipėdos departamento direktorius R. Grigaliūnas: „ turi būti užtikrinti teisės aktų reikalavimai. Kai reikėjo konsultuotis, galėjom padėti ir patarti, tai niekas nesikreipė, o dabar jau statomos sąlygos. Šios įstaigos administracija pirmiausia turi rūpintis ir situacijos sprendimu, ir darbuotojais ir panašiai. Šios įstaigos noro bendradarbiauti aš pasigendu iki šiol.“

NVSC Klaipėdos departamento vadovas taip pat akcentavo, kad per ateinantį savaitgalį „Klaipėdos hospiso“ vadovė R. Dagienė turi parengti veiksmų planą, kuriuo įstaiga vadovautųsi tuo atveju, jeigu po pacientų apžiūros paaiškėtų, kad dalis jų negali būti perkeliami į kitas įstaigas, arba to neleistų daryti artimieji.

Kol kas dar nenuspręsta, kur bus perkeliami koronavirusu sergantys pacientai. Preliminariais duomenimis, jie bus transportuojami į Klaipėdos universitetinę bei Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Galutinį sprendimą Ekstremalių situacijų komisija priims ateinantį pirmadienį, balandžio 27 dieną, išklausiusi pacientų būklės vertinimą atlikusių gydytojų išvadų.

Uždarytiems Klaipėdos universitetinės ligoninės skyriams bus leista vėl dirbti

Posėdyje taipogi buvo pasiteirauta, kada galima tikėtis Klaipėdos universitetinės ligoninės uždarytų skyrių atidarymo. R. Grigaliūno teigimu, po atlikto pakartotinio patikrinimo, darbą gali atnaujinti visi, išskyrus traumatologijos skyrių.

Pasak KUL vyr. gydytojo Vinso Janušonio, pirmiausia paslaugas pradės teikti krūtinės, veido ir žandikaulių chirurgijos skyriai, o vėliau palaipsniui pradėtų veikti ir kiti. „Laukiam dokumento, leidžiančio dirbti. Komandos suformuotos, paruošta viskas, galime pradėti dirbti.“ – teigė V. Janušonis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių