Išankstiniame balsavime klaipėdiečiai kol kas neaktyvūs

Reklama baigsis po sek.

Šiandien visoje šalyje prasidėjo išankstinis balsavimas 2020 metų LR Seimo rinkimuose. Jis tęsis iki ateinančio ketvirtadienio, t.y., spalio 8 dienos imtinai. Atlikti savo pilietinę pareigą bei išreikšti pasitikėjimą politinei partijai ar kandidatui vienmandatinėje apydardoje, visi balsavimo teisę turintys (ir ne tik uostamiesčio gyventojai) gali Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose kasdien nuo 7 val. iki 20 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos Danės apygardos pirmininkas Adolfas Gritėnas pastebi, kad klaipėdiečiai kol kas vangiai renkasi prie balsadėžių.

“Pradėjome darbą šį rytą nuo 7 valandos, tačiau vienos valandos paankstinimas naudos mažai davė – pirmieji rinkėjai atvyko pusę 8, ir ties patys buvo žiniasklaidos atstovai. Šiemet rinkimų išankstiniame balsavime kol kas matome mažą aktyvumą. Iki 13 valandos balsavo apie 400 rinkėjų, popiet, 16 val. jų buvo nepilnai 600. Tai nėra dideli skaičiai, įprastai per dieną išankstiniame balsavime atvykdavo apie 1200-1500 piliečių”, – teigė A. Gritėnas.

Manoma, kad rinkėjų aktyvumas kitomis dienomis bus kur kas didesnis, nors įprastai Klaipėdos miesto gyventojų atvykimas į balsavimus fiksuojamas pasyviausiųjų penketuke. Danės apygardos pirmininkas mano, kad pirmąją dieną mažą žmonių skaičių galėjo nulemti du faktoriai – išankstiniam balsavimui skirtos ne dvi, o keturios dienos, taip pat įtakos gali turėti ir galutinio sprendimo neturėjimas.

“Tie, kurie šiandien atėjo, buvo tvirtai apsisprendę, balsavimo kabinose ilgai neužsibūdavo, procesas vyksta sklandžiai, be grūsčių ir spūsčių. Girdim aplinkoje kalbant, kad dauguma piliečių dar nėra apsisprendę už ką balsuoti, tad galbūt rinkėjų aktyvumas padidės paskutinėmis išankstinio balsavimo dienomis arba rinkimų dieną – spalio 11-ąją”, – svarstė A. Gritėnas.

Spalio 5-8 d. einantiems į išankstinį balsavimą primenama nepamiršti rinkimų rinkėjo rinkinio: asmens tapatybę liudijančio dokumento, nosį ir burną dengiančios veido kaukės bei asmeninio rašiklio.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių