Istorinės Velykos: svečiai niekur nepageidaujami

Reklama baigsis po sek.

Nuo penktadienio vakaro 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. prie visų pagrindinių įvažiavimų į Klaipėdos miestą bus pastatyti draudžiamieji ženklai arba budės pareigūnai, kontroliuosiantys transporto priemonių srautus. Tokių priemonių imamasi siekiant sumažinti koronaviruso plitimą – kaip įmanoma labiau sumažinti žmonių judėjimą prieš šv. Velykas.

Vyriausybės sprendimu artėjantį Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai. Kad švenčių metu būtų kuo mažiau judėjimo ir išvengta susibūrimų, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant gauti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie joje turi nuosavo nekilnojamojo turto. Tai įrodančių dokumentų nuotraukas policija prašo turėti telefone.

Uostamiesčio savivaldybės surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas patvirtino, kad Klaipėdos apskrityje, prie visų įvažiavimų į didesnius miestus ir miestelius, bus įrengti policijos postai – iš viso jų bus 34, – kuriuose bus atliekama įvažiuojančių transporto priemonių kontrolė. Klaipėdos mieste tokių postų bus 7. Įvažiavimų į Klaipėdą ir kitus miestus yra daugiau, čia įvažiavimas bus ribojamas draudžiamaisiais ženklais. Juos pažeidusiems asmenims, taip pat piktybiniams pažeidėjams – tikimybė po švenčių sulaukti pranešimų apie baudas (kontrolė bus vykdoma įvairiomis priemonėmis, tarp jų – ir vaizdo priemonių pagalba). Nebus toleruojami ir privalomos saviizoliacijos nepaisantys asmenys – duomenys apie juos pareigūnams yra prieinami.

Patikrinimui ketinama stabdyti automobilius atsitiktine tvarka. Draudimas dėl įvažiavimo į miestą negalios krovininiam ir specialios paskirties transportui. Taip pat jokių kliūčių įvažiuoti į Klaipėdą nebus ir kitų savivaldybių atstovams, atvykstantiems čia pasiimti iš užsienio grįžusių savo savivaldybių gyventojų.

„Nereikia ieškoti jokių galimybių kažkur kažką apvažiuoti ar prasmukti. Jeigu turite rimtą priežastį kažkur važiuoti, tada važiuokite įprastu keliu – policijos pareigūnai įvertins aplinkybes ir nuspręs vietoje, ar tai – įtikinama priežastis“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Miesto vadovai prašė gyventojų būti itin sąmoningais, be reikalo nevažiuoti iš namų, neieškoti aplinkkelių – neplatinti viruso, kuris plinta ir per žmones, nejaučiančius simptomų.

Tiesa, išvykti į gamtą nėra draudžiama, tačiau ypač pajūryje bus vykdomas stebėjimas, kad nebūtų karantino tvarkos pažeidimų – susibūrimų, asmenų, nedėvinčių apsauginių kaukių, kurios nuo balandžio 10 d. yra privalomos visiems asmenims, esantiems viešose vietose.

Taikant griežtesnius apribojimus dėl judėjimo per šventinį laikotarpį policijos pareigūnams talkins ir kitos Vidaus reikalų ministerijos tarnybos (FNNT, Viešojo saugumo, Valstybės sienos apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir kt. pareigūnai).

Apie tai, jog nuo to, kaip atsakingai šalies gyventojai, „atlaikys“ šventinį laikotarpį (ar liks namuose, paisys karantino tvarkos ir kt.), priklausys kaip greitai bus pradėtos švelninti karantino sąlygos, šią savaitę užsiminė ir Vyriausybės vadovas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių