Įteiks jūrinės kultūros apdovanojimus „Albatrosas“

Reklama baigsis po sek.

Š. m. liepos 22 d., 16 val., ceremonijoje prie negrįžusiems jūrininkams ir laivams skirto paminklo „Albatrosas“ Smiltynėje bus įteikti „Albatroso“ apdovanojimai už reikšmingiausius praėjusių metų darbus jūrinės kultūros srityje, pagerbti nusipelnę jūrinio sektoriaus darbuotojai.

Apdovanojimu įvertinami reikšmingiausi praėjusių kalendorinių metų darbai jūrinės kultūros srityje: jūriniai socialiniai projektai, jūriniai kultūriniai projektai, jūrinės grožinės, mokslinės literatūros leidiniai, marinistinės žurnalistikos darbai. Klaipėdiečiai buvo kviečiami siūlyti ne tik kultūrinius, bet ir kitus jiems žinomus pasiekimus ar poelgius jūrinėje srityje.

Kam atiteks apdovanojimas, sprendė Jūrinės kultūros koordinacinė taryba prie Klaipėdos miesto tarybos, kurioje yra 20 narių. Kiekvienais metais gali būti įteikiami ne daugiau kaip trys apdovanojimai. Šių metų „Albatroso“ apdovanojimų laimėtojai iki ceremonijos laikomi paslaptyje.

Pagal nusistovėjusią tradiciją apdovanojimą – „Albatroso“ paminklo statulėles, kurias sukūrė skulptorius Klaudijus Pūdymas, – laimėtojams įteikia Klaipėdos miesto meras Europos jūros dieną, kuri pažymima gegužės 20 dieną, arba kitos jūrinės šventės metu  Smiltynėje, prie negrįžusiems jūrininkams ir laivams skirto paminklo „Albatrosas“. Pernai dėl pandeminės situacijos apdovanojimų „Albatrosas“ įteikimas buvo nukeltas į rudenį. Dėl tos pačios priežasties tradicija buvo sulaužyta ir šiemet, tačiau šįkart apdovanojimai bus įteikti visiems Lietuvos jūrininkams ir jų artimiesiems svarbios Jūros šventės išvakarėse.

Renginį – simbolinę miesto padėką už reikšmingus jūrinio sektoriaus atstovų, vienaip ar kitaip su jūra susijusių specialistų darbus organizuoja  Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus konkurso būdu parinkta įstaiga.

Pirmą kartą „Albatroso“ apdovanojimai surengti 2007 metais. Idėja teikti „Albatroso“ skulptūrėles, taip pat paminklu įamžinti „Išplaukusių ir negrįžusių“ atminimą, priklauso Lietuvos marinistikos žurnalistų klubui „Marinus“. Nuo 2014-ųjų „Albatroso“ tradiciją perėmė Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių