Izoliacijoje esantys balsuos ne namuose, o specialiuose punktuose

Reklama baigsis po sek.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad antrojo Seimo rinkimų turo metu saviizoliacijoje esantys rinkėjai galėtų balsuoti specialiai jiems įsteigtose balsavimo vietose.

VRK, reaguodama į kiekvieną dieną besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašė sudaryti galimybes rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl to, kad jie grįžo iš užsienio, arba dėl to, kad jie turėjo kontaktą su COVID-19 liga sergančiu asmeniu, palikti savo izoliacijos vietą 2020 m. spalio 19-22 dienomis iki 2 valandų ir atvykti balsuoti į išankstinio balsavimo vietas, specialiai įsteigtas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Rinkėjui atvykus, rinkimų komisijos narys nustatytų rinkėjo tapatybę, išduotų jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildytų balsavimo biuletenį, įdėtų jį į vokus, užklijuotų ir grąžintų rinkimų komisijos nariui.

Reaguojant į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) prašymą, Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą. Žmonėms, esantiems izoliacijoje, bus sudaryta galimybė per išankstinį balsavimą, kuris vyks spalio 19-22 d., išimties tvarka bei laikantis visų higienos ir saugumo reikalavimų, iki 2 valandų palikti izoliacijos vietą, norint atlikti pilietinę pareigą – balsuoti Seimo rinkimuose.
Gavę tokį leidimą, izoliacijoje esantys žmonės turės vykti į specialiai jiems pritaikytas išankstinio balsavimo vietas. Vykstant balsuoti privaloma dėvėti veido apsauginę kaukę, laikytis būtinų saugumo reikalavimų. Na, o automobiliu vykti į balsavimo vietą galės tik vienas žmogus ir balsuoti jis galės tik būdamas automobilyje, iš jo neišlipdamas.
Tokios mobilios balsavimo vietos turėtų atsirasti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse.
Tuo turės pasirūpinti VRK, bendradarbiaudama su minėtomis savivaldybėmis.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių