J. Narkevičius pabūgo atsakyti į opozicijos klausimus

Reklama baigsis po sek.

LR Seimo opozicijoje esančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos į bendrą posėdį (kuris vyko šiandien, antradienį) pasikvietė susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Jo prašoma pasiaiškinti dėl viešumoje paskelbtų faktų apie ministro galimą dalyvavimą korupcinėje schemoje.

LRT tyrimų skyrius išsiaiškino, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybėje, už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būsto“ galėjo reikalauti 10 procentų nuo laimėtų sumų. Už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J. Narkevičiaus namas Trakuose.

„Turime beprecedentę situaciją. Strateginiam valstybės sektoriui vadovauja ministras, kuriam mestas itin rimtas kaltinimas korupcija. Ministras kol kas neatsakė nė į vieną klausimą, nepateikė nė vieno įrodymo, kad jis realiai mokėjo už savo namo statybas, taip pat viešai melavo, kad nepažįsta minėto liudytojo, kas, jau dabar akivaizdu, netiesa“, – sakė Seimo Opozicijos ir TS-LKD frakcijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Juk užtektų tiesiog atsakyti į klausimus, pateikti įrodymus ir istorija būtų baigta. Jei iš tiesų yra taip, kaip kalba ministras ir jį ginantys valstiečiai“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ministras nepasirodė

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atstovai šįryt informavo, kad ministras atsisako įvykdyti Seimo statuto reikalavimą ir atvykti atsakyti į opozicinių frakcijų klausimus.

„Šįryt sužinojome, kad susisiekimo ministras toliau pažeidinėja įstatymus ir atsisako vykdyti Konstitucijoje aiškiai įtvirtintus reikalavimus būti atskaitingam Seimui”, – sakė TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Gabrielius Landsbergis.

„Atsakyti ministras privalo. Ar normalu, kad kalbėti apie savo asmeninį turtą, ministras atsiunčia viceministrus? Na, nebent jie dalyvavo renovuojant namą. Bet geriau tada tegul šiuos žmones ministras siunčia į STT, kuri jau tiria šią istoriją“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Opozicinės frakcijos inicijuos tolesnius parlamentinės kontrolės veiksmus, kad visuomenė išgirstų ministro paaiškinimus bei tokia veikla būtų politiškai įvertinta.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių