Jaunuoliai kaltinami mirtinai sumušę ir apiplėšę praeivį

Reklama baigsis po sek.

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo ir nužudymo. Kaltinimai šioje byloje pateikti dviems panevėžiečiams – 20-mečiui ir šį rudenį pilnametystės sulaukusiam, tačiau jau 7 kartus teistam jo bičiuliui.

Šiemet, vasario 23-iosios rytą, policija ir greitosios pagalbos medikai Panevėžyje skubėjo į Staniūnų gatvę. Praeiviai pastebėjo automobilių stovėjimo aikštelėje gulintį kruviną vyriškį ir paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.

Atskubėję greitosios pagalbos medikai bandė gaivinti be sąmonės rastą vyrą, tačiau pusamžis žmogus neišgyveno. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad jis mirė nuo sunkios galvos traumos. Netoliese gyvenęs panevėžietis buvo smarkiai sumuštas, jam į galvą suduota ne mažiau 17-kos smūgių.

Dėl nužudymo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, buvo nustatyti du įtariamieji. Iš pradžių pareigūnai sulaikė tuo metu dar nepilnametį, tačiau gerai teisėsaugai žinomą jaunuolį, o kovo mėnesį pagal Europos arešto orderį Norvegijoje buvo sulaikytas ir į Lietuvą atgabentas antrasisi įtariamasis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančios prokurorės V. Chodorcevičienės teigimu, abu kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta.

Už nužudymą dėl savanaudiškų paskatų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Už plėšimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių