Jaunuolio žūtį pramogų parke lėmė neapdairus elgesys

Reklama baigsis po sek.

Išsiaiškinus visas su jaunuolio žūtimi Klaipėdos pramogų parke susijusias aplinkybes, šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Prialgauskienė priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2020 m. rugpjūčio 15 dienos popietę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gavo pranešimą, kad Klaipėdos pramogų parke iš 6 metrų aukščio nukrito vyras. Atvykę į įvykio vietą medikai rado ant žemės gulintį jaunuolį. Deja, po kelių dienų jaunas žmogus mirė nuo patirtų sunkių sužalojimų. Nedelsiant po įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas žmogaus žūties aplinkybėms ištirti.

Tyrimo metu buvo gauti duomenys apie naudojamą pramogoms įrangą, saugumo reikalavimų tvarką, apklausti įvykį matę liudytojai bei pramogų parko darbuotojai, peržiūrėti ir atidžiai ištirti parko teritorijoje esančių vaizdo kamerų įrašai bei kiti tyrimui reikšmingi duomenys.

Nustatyta, kad parko lankytojams išduodama įranga yra techniškai tvarkinga, prieš pramogą visi lankytojai privalomai supažindinami su saugaus elgesio taisyklėmis, kiekvienam parodoma, kaip tinkamai ir saugiai naudotis suteikiama įranga. Po žodinio – demonstracinio instruktažo lankytojas parašu patvirtina, kad suteikta informacija jam aiški ir suprantama. Ir tik tuomet leidžiama pradėti eiti pramogų parke esančia laipiojimo trasa.

Žmogaus saugumas laipiojimo trasoje metu užtikrinamas specialiais lynais su karabinais, kurie tvirtinami prie trasa judančio žmogaus. Tokių lynų vienam einančiajam yra skiriami trys – tam, kad kol jis perkėlinės lynus keičiantis trasos etapams, jis būtų prisitvirtinęs bent prie vieno iš jų. Nelaimė įvyko tuomet, kai nukentėjusysis nebuvo prisisegęs nei vieno saugos lyno ir prarado pusiausvyrą.

Įvertinus visus tyrimo metu gautus duomenis nustatyta, kad nusikalstama veika šiuo atveju padaryta nebuvo, todėl ikiteisminis tyrimas yra nutrauktinas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių