Judėjimo kontrolė nuo šiol – su netikėtumo faktoriumi

Reklama baigsis po sek.

Šiandien tradiciškai vyko Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, jo metu buvo aptarta Covid-19 situacija bei tolimesnė perspektyva užtikrinant judėjimo tarp šalies savivaldybių kontrolę. Vakar šis ribojimas LR Vyriausybės sprendimu buvo pratęstas iki sausio 31 dienos, su galimybe jį atšaukti ar pratęsti sausio 17 dieną.

Po VESK posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje neatskleistas detalus planas, kokiomis priemonėmis iki sausio mėnesio pabaigos šalies keliuose bus vykdoma judėjimo ribojimo kontrolė, tačiau akcentuota, jog bus pasitelkiamas netikėtumo faktorius.

Įvertinome tai, ką reikia tobulinti, šiek tiek bandysime eiti kitu keliu, nes didžioji dalis gyventojų laikosi reikalavimų, kitiems gyventojams net nesvarbu, kur bus postai ir kada. Mus neramina skaičiai, apie 100 tūkstančių Lietuvos piliečių, kurie vistik bandė patekti į kitas savivaldybes, buvo asmenų, kurie kitais keliais prasprūdo, kur buvo mažiau intensyvesnės mūsų patikros. Todėl taikysime kitokius metodus. Atsisakysime savaitgalio šablono, taikysime netikėtumo faktorių, tos priemonės orientuotos į tuos asmenis, kurie nelinkę sąžiningai laikytis taisyklių“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras R. Požėla.

Šiandien policijoje vyks pasitarimas, kurio metu bus parengtas konkretus planas su priemonėmis. Jis bus pateiktas Vidaus reikalų ministerijai, o vėliau, su jos pritarimu ir korekcijomis paskelbtas visuomenei. Akcentuota, kad pastarajai nebebus pranešama, kuriomis dienomis ir kuriuo paros laiku konkrečioje vietoje bus vykdoma judėjimo ribojimo kontrolė. Kaip teigiama, bus taikomas netikėtumo faktorius.

Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu taip pat buvo aptartos galimybės artimiausiu metu tobulinti policijos turimas informacines technologijas, leisiančias dar efektyviau kontroliuoti judėjimą šalies viduje.

Kas mūsų galioje jau šiandien yra, tai tikrai patobulinsime turimą aplikaciją, siekiant nustatyti transporto priemones pagal valstybinius numerius, kad būtų galima nustatyti, ar priemonė jau buvo apgręžta. Vakar buvo kalbėta, gal reikėtų vaizdo stebėjimo kameras efektyviau naudoti, tačiau šiandien paaiškėjo, kad tai nėra taip paprasta, bandysime kurti, bet laikas nėra sąjungininkas. Šalyje reikia grįžti prie visuotinio deklaravimo sistemos sukūrimo, nes mūsų aplikacijos yra susijusios su savanoriškų asmenų deklaravimusi. Kitose šalyse yra griežtesni ribojimai dėl judėjimo, tačiau jos turi efektyvias sistemas. Ji reikalinga ir mūsų valstybei šiuo metu. Tai platesnis klausimas“, – teigė R. Požėla.

Akcentuota, kad turimos priemonės yra veiksmingos, bet yra ir kitos funkcijos, kurias policijos pareigūnai privalo atlikti, todėl kalbant apie šią, judėjimo ribojimo kontrolės prizmę, būtina tobulinti informacines priemones, kad jos būtų dar efektyvesnės.

Iš anksto nebus infromuojama viešai, kuriose vietose ir kuriuo laiku bus įrengti blockpostai ar kitomis priemonėmis užtikrinamas judėjimo ribojimas šalies viduje tarp savivaldybių.

Sausio mėnesį turėsime geresnį funkcionalumą judėjimo kontrolei užtikrinti su turimomis priemonėmis, ar turėsime naujų, dar efektyvesnių priemonių, kol kas atsakyti sunku. Bandysime kurti aplikacijas, kurios leistų užtikrinti judėjimo kontrolę“, – teigė Renatas Požėla.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių