Jūrų muziejuje – nemokamas nakties renginys

Reklama baigsis po sek.

Lietuvos jūrų muziejus išėjimą iš karantino žymi ilgai lauktu ir planuotu Muziejų nakties renginiu „Gyvenimas kriauklėje kitoks“, kurį remia Klaipėdos miesto savivaldybė. Jau šį penktadienį, birželio 19 d. nuo 18.30 val. muziejus bus atidarytas nemokamam lankymui.

Naktinėtojų laukia net du išskirtiniai renginiai. Tai – šokio teatro „Judesio erdvė“ spektaklis, vyksiantis muziejaus kieme, ir konceptualios parodos „Nuo Veneros iki sraigto. Kelionė kriauklės labirintu“, pasakojančios, kokią įtaką kriauklė ir jos šeimininkai – moliuskai – turėjo menui, medicinai, inžinerijai ar architektūrai, atidarymas muziejaus parodų salėje. 

Kriauklės formos įkvėpė Botičelį sukurti Veneros gimimą, medikus – atrasti unikalius nuskausminamuosius, Leonardą Da Vinčį – sukonstruoti sraigtinius laiptus. Ši paroda skirta tiems, ką vilioja neapsakomai įvairus ir paslaptingas kriauklių pasaulis, kas geidžia sužinoti, kada žmogus pradėjo vartoti moliuskus ne tik maistui, o jų kriaukles – buityje, o kada jis atskleidė ir įvertino jų grožį, panaudojo savo kultūroje, kaip tęsiasi žmogaus ir gamtos kūrybinis bendravimas. 

Lietuvos jūrų muziejus garsėja viena didžiausių Europoje ekspozicine kriauklių kolekcija. Pirmoji kriauklių ekspozicija atidaryta 1971 metais nedideliame namelyje, Klaipėdos centre. Tai buvo kelios dešimtys kriauklių iš kolekcionieriaus ir jūrų locmano Felikso Rimkevičiaus kolekcijos. Vėliau kolekcijos papildymai vyko organizuojant ekspedicijas į įvairias pasaulio vietas. 1975 metais į pirmąją ekspediciją leidosi jūrų muziejaus direktorius Aloyzas Každailis su savo kolega Eugenijumi Buivydu. Su žvejybiniais laivais jie ieškojo kriauklių  ties vakarų Afrikos krantais. Vėliau buvo surengtos ekspedicijos ir į kitas pasaulio jūras. Kolekcija taip pat pasipildė ir iš įsigytų privačių kolekcijų. Ypač vertingos buvo Klaipėdos jūrų uosto locmano Felikso Rimkevičiaus ir gydytojo klaipėdiečio Henriko Danilos kolekcijos. 

Rekomenduojama keltis į renginį 18.00 val. pėsčiųjų keltu iš Senosios perkėlos. Renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių