Kai kuriose savivaldybėse žadama riboti kavinių darbo laiką ir masinius renginius

Reklama baigsis po sek.
Lietuvoje smarkiai auga nauji COVID-19 užsikrėtimų skaičiai. Vien per praėjusį savaitgalį paskelbta apie 229 atvejus, dar apie 100 naujų infekuotųjų  pranešta šiandien, spalio 5-ąją. Daugiausia koronaviruso židinių fiksuojama Vilniaus, Kauno, Šiaulių apskrityse, atvejų daugėja ir kitose keliose šalies savivaldybėse. Sprendžiant situaciją, šiandien buvo sušauktas LR COVID-19 komiteto posėdis. Jo metu nutarta, kad trečiadienį Vyriausybė svarstys ryžtingas viruso užkardymo priemones ten, kur to imtis būtina.
LR sveikatos apsaugos ministerija įpareigota skubiai parengti atitinkamus teisės aktų pakeitimo projektus. Ketinama įtvirtinti reikiamus ribojimus tik atskirose savivaldybėse, pasižyminčiose grėsmingiausia situacija, o ne visos šalies mastu.
Kol kas nekonkretizuojama, kokios priemonės bus taikomos – teigiama, kad jas artimiausiu metu įvardins specialistai, epidemiologai. Tačiau neslepiama, kad atitinkami sprendimai bus priimti dėl viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laiko. Tiesa jį trumpinti neketinama tose savivaldybėse, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo. Labiausiai koronaviruso paveiktose savivaldybėse ribojimai bus aptariami ir situacija sprendžiama glaudžiai bendradarbiaudami su vietos savivalda.
COVID-19 valdymo komitete užsiminta ir apie masinių renginių ribojimus tam tikrose savivaldybėse. Žadama, kad fizinio kontakto apribojimai bus taikomi tik tol, kol sumažės infekcijos plitimo mastas. O tose Lietuvos savivaldybėse, kur užsikrėtimų skaičius nekelia susirūpinimo, gyvenimas tekės įprasta vaga – naujų ribojimų įvesti neketinama.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių