Kalėdos policijos pareigūnų akimis

Reklama baigsis po sek.

Ilgasis, sugriežtinto karantino apribotas, šventinis savaitgalis nepašykštėjo darbo ne tik policijos pareigūnams, bet ir jiems padėjusiems policijos rėmėjams, Šaulių sąjungos atstovams, FNTT bei Karo policijos pareigūnams.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad per ilgąjį savaitgalį apskrityje buvo patikrinta daugiau kaip 92 000 automobilių. Dėl įvairių priežasčių neįleista, ar neišleista iš savivaldybių teritorijų per 2,5 tūkstančio transporto priemonių. Surašyta daugiau kaip 200 administracinių protokolų.

Vienas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir dėl rastų narkotinių medžiagų. Vilniaus plente, pas automobilio Audi vairuotoją, dalinės apžiūros metu, buvo rasta narkotinių medžiagų folijos lankstinukas su biriom medžiagom. Taip pat vienas pilietis poste įkliuvo neblaivus. Nemirsetos patikros punkte Opel Zafira vairuotojas į alkoholio matuoklį pūstelėjo daugiau nei 2 promiles. Vyriškis aiškino, jog visas šventines dienas po truputėlį gurkšnojo. Jis nesijautė neblaivus, todėl sėdo prie vairo ir važiavo namo. Jam šventes teko sutikti pas mus, areštinėje“,- sakė A. Grauslienė.

Postuose budėję pareigūnai pasakojo, kad daugiausiai nepraleistų piliečių per šventes į kitas savivaldybes mėgino patekti tam, kad pasivaikščiotų pajūriu, ar nuvyktų į sodybas užmiestyje, kurių nuosavybės įrodyti negalėjo.

Dirbusieji kontrolės postuose pasidžiaugė, kad vis dėlto dauguma vairuotojų pastarąjį savaitgalį buvo nusiteikę geranoriškai ir šventiškai. Pareigūnai sulaukė ne tik žodinių sveikinimų, bet ir šiltos arbatos puodelio, ar saldainių nuo šventinio stalo.

Nusižengimų per Kalėdas padaugėjo ir ne keliuose. 24-26 dienomis Klaipėdos apskrityje gauti 724 pranešimai. Iš jų- 459 Klaipėdos mieste. Palyginimui- pernai tuo pačiu metu apskrityje buvo 613, o uostamiestyje- 359 pranešimai.

Policijos pareigūnai su partneriais tikrino ir viešąsias erdves, prekybos centrus, paplūdimius, parkus. A. Grauslienės teigimu, žmonių buvo nemažai, ypač srautai padidėjo sekmadienį. Dauguma karantino taisyklių laikėsi.

Kaip įprasta per šventes, padaugėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Be abejonės, ir per Naujuosius metus ir iki jų bus tikrinami įvažiavimai ir išvažiavimai iš miestų. <…> Jeigu bus pranešimų, informacijos, ar kaimynų nusiskundimų, tai, be abejonės, kaip ir į kiekvieną pranešimą, policijos pareigūnai atvyks ir sureaguos. Tą informaciją galima nesunkiai patikrinti, ar tai yra vieno šeimos ūkio nariai, ar ne vieno. Labai primenam, kad laikykitės bendrųjų nurodymų, nepažeidinėkit taisyklių. Tai neverta to, kad sulauktumėte protokolų, ar pastabų“,- kalbėjo A. Grauslienė.

Policijos pareigūnai Naujųjų metų naktį rengiasi tikrinti ir daugiabučių kiemus, viešąsias erdves, pajūrį. Bus stebima, kaip naudojama pirotechnika, prižiūrima viešoji tvarka.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių