Karantiną ketinama pratęsti iki birželio pabaigos

Reklama baigsis po sek.

LR ministras pirmininkas Saulius Skvernelis neslepia, kad rytoj vyksiančiame Vyriausybės posėdyje bus svarstomas siūlymas valstybinį karantiną pratęsti dar 1 mėnesiui.

„Siūlomas dabar iki birželio pabaigos, bet koks sprendimas bus Vyriausybėje, matysime“, – sakė Saulius Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad dabar karantino režimo palaikymas yra labiau susijęs su teisiniais aspektais nei medicininiais.

„Kalbėdami apie karantino pratęsimą, kalbame iš esmės apie teisinį režimą, kuris skirtas pirmiausia dviem dalykams  – jis susijęs su ekonomine parama, nes daug priemonių taikomos karantino metu ir po karantino, antras teisinis dalykas – ligos plitimo ir įvežimo galimybių suvaldymas“, – dėstė Vyriausybės vadovas.

Ministro pirmininko teigimu, Vyriausybė trečiadienį taip pat planuoja patvirtinti epidemiologinius kriterijus. Jie nulemtų, kokiais atvejais karantinas būtinas.

Pasak S. Skvernelio, epidemiologai siūlo nustatyti keturis kriterijus, kuriems esant karantinas nebebūtų tęsiamas.

„Karantinas būtų atšauktas, jeigu per pastarąsias 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų nedidėtų, jeigu nuo visų patikrinimų teigiamų atvejų būtų ne daugiau kaip 0,5 procento, jeigu per savaitę nebūtų nustatyti daugiau kaip penki įvežtiniai atvejai ir jeigu ne mažiau kaip 90 proc. naujų atvejų būtų susiję su jau esamais lokaliais židiniais”, – S. Skvernelis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių