Karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms

Reklama baigsis po sek.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis šiandien viešai paskelbė, kad karantinas tikrai bus pratęstas dar dviems savaitėms. Tikimasi, kad po Velykų jau bus galima pradėti galvoti apie karantino sąlygų švelninimą. Visų pirma – kalbant apie smulkųjį verslą.

Lietuvos prekybos įmonių asociacija siūlo karantiną švelninti tik sezoninių ir augančią paklausą turinčių prekių prekybininkams. Be to, Vyriausybei pateiktuose siūlymuose prekybininkus vienijanti asociacija akcentuoja, kad karantino sąlygos galėtų būti švelninamos tik griežtą kontrolę ir prevenciją galinčiose įgyvendinti prekybos vietose. Tarp tokių minimos specializuotos namų elektronikos, sodo ir daržo, namų apyvokos, statybos ir vaikų prekių parduotuvės, galinčios užtikrinti atskirus pirkėjų srautus.

„Gyventojų ir darbuotojų saugumas išlieka prioritetas, todėl manome, jog karantino sąlygos galėtų būti švelninamos tik toms minėtoms prekybos vietoms, kurios yra ne prekybos centruose arba turi atskirą įėjimą iš lauko bei yra suinteresuotos ir pajėgios laikytis visų Vyriausybės numatytų saugumo priemonių. Prekybininkų vertinimu, tik reikalavimas matuoti visų klientų temperatūrą yra perteklinis ir sunkiai praktiškai įgyvendinamas“, – prekybininkų nuomonę išsako R. Vainienė ir primena, kad visus šiuos reikalavimus jau yra  įgyvendinę didieji mažmeninės prekybos tinklai, tad jau yra sukaupta geroji praktika.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė pabrėžia, kad karantino sąlygų švelninimas sezoninių prekių pardavėjams padėtų mažinti pirkėjų srautus maisto ir kasdienių prekių parduotuvėse, kuriose gyventojai jau dairosi ir įrankių žemės darbams.

Kalbant apie kitų prekių, pvz., drabužių, kosmetikos, avalynės, prekybos vietas, asociacijos nuomone, švelninti karantino sąlygas dar per anksti.  Tokioms parduotuvėms būtų sudėtinga užtikrinti apsipirkimo saugumą.

„Nereikia pamiršti, kad tokiose parduotuvėse žmogaus ir prekių kontaktas yra labai artimas –matuojamasi drabužius, prekės kilnojamos, testuojamos. Per ankstyvas šių parduotuvių durų atvėrimas, manoma, nėra saugus, todėl joms prasminga atsiverti, pasibaigus karantinui. Be to, dauguma tokių parduotuvių yra įsikūrusios prekybos centruose, kurie vėl taptų žmonių traukos vietomis“, – apibendrina R. Vainienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių