Karantinas gali būti nutrauktas

Reklama baigsis po sek.

Šį rytą į LR Seimo posėdį skubantis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, atsakydamas į žurnalistų klausimus, neslėpė, kad po gegužės 31 dienos šalyje paskelbtas karantinas gali būti nutrauktas, paliekant tik ekstremaliąją padėtį.

„Sprendimas paprastas, mes dabar analizuojame. Dar yra laiko, iki birželio 1 dar dvi savaitės, žiūrėsime kokie bus specialistų pasiūlymai dėl epidemiologinės situacijos. Tariamasi su specialistais, epidemiologais, stebima situacija. Jeigu mes turėsime galimybes žmonėms ir tam tikrai visuomenės daliai užtikrinti sveikatos saugumą be šito režimo, tai galimas variantas, kad karantinas bus nutrauktas ir liks tik ekstremali situacija. Bet dar reikia stebėti. Kas yra šiandien su tam tikros ūkinės veiklos ribojimais, viskas yra pagrįsta Užkrečiamųjų ligų kontrolės įstatymu, ten yra ta forma karantino arba šalies mastu, arba atviroje teritorijoje. Tai tiesiog yra teisiniai dalykai dabar“, – teigė S. Skvernelis

Spaudos konferencijos metu taip pat akcentuota, kad šalyje nutraukus karantiną, baigtųsi ir iki šiol skiriamos socialinės apsaugos priemonės (nedarbingumo pažymėjimų išdavimas tėvams, prižiūrintiems vaikus ir pan.). Net ir tuo atveju, jeigu šalyje liktų tik ekstremali padėtis, vis tiek būtų rekomenduojama žmonėms ir toliau tęsti darbus nuotoliniu būdu.

Tikėtina, kad rytoj valstybinis karantinas gali būti dar kartą sušvelnintas. Vyriausybės posėdyje bus svarstomi siūlymai, kurių detaliai kol kas viešai nepateikiama. Atskleidžiama tik tiek, kad planuojama nuo birželio mėnesio leisti atnaujinti veiklą teatrams, koncertų salėms ir masinių renginių organizatoriams. Šių įstaigų atstovai gaus tam tikrą grafiką, kuomet esant teigiamai epidemiologinei situacijai, pastarieji galėtų planuoti ir įgyvendinti renginius su žiūrovais.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių