Karantinas pratęstas iki gegužės 11 d.

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vyriausybė nusprendė karantiną pratęsti iki gegužės 11 dienos. Nuo balandžio 27 d. prasidės antrasis karantino švelninimo etapas.

Laikantis griežtų reikalavimų veiklą galės atnaujinti grožio salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai, zoologijos sodai. Taipogi dalis laisvalaikio bei kultūrines paslaugas teikiančių verslų.

Bus panaikintas reikalavimas, kad parduotuvės būtinai privalo turėti įėjimą iš lauko pusės. Tai reiškia, kad prekybos centruose esančios parduotuvės taipogi galės atnaujinti veiklą, jei užtikrinamas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui arba vienu metu priimamas vienas asmuo.

Dėl grožio salonų – bus leista teikti plaukų kirpimo ir nagų priežiūros paslaugas, jei užtikrinamas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui arba vienu metu priimamas vienas asmuo.

Srautų reguliavimo reikalavimas išlieka visiems.

Premjeras po posėdžio savo socialinio tinko paskyroje patikslino, kad, jau nuo rytojaus leidžiama dirbti parduotuvėms, taip pat kioskams, kurių patalpose ir teritorijose ribojamas pirkėjų bei kitų lankytojų srautas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Nuo rytojaus taip pat leidžiama augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis, specialiai tokiai prekybai skirtose prekybos vietose, turgavietėse, taip pat naudojant laikinuosius prekybos įrenginius kitose viešosiose prekybos vietose.

Numatytos išimtys dėl kaukių bei respiratorių dėvėjimo viešose vietose. Jų bus galima nedėvėti viešosiose maitinimo įstaigose atviroje erdvėje (valgant ar geriant lauko kavinėje).

Bus leidžiama organizuoti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“ ir kitus egzaminus, taip pat praktinius aviacijos specialistų mokymus.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas vis dar draudžiamas, bet draudimas nebebus taikomas ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus:

Leidžiami laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Su sąlyga, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Leidžiamas pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštų), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas – jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Leidžiami sportininkų užsiėmimai atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Leidžiamos atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo pratybos sporto paskirties pastatuose ir/ar sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Leidžiamas archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Vis dar draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Visgi savivaldybių administracijos privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą, maitinimo organizavimą ir nuotolinį mokymą įstaigose, kai yra tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis ir pateikiama darbdavio pažyma dėl dirbti darbo vietoje – arba kai vaikų, žmonių su negalia priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių