Karantino sugriežtinimai: apgyvendinimo paslaugų verslas nežinioje

Reklama baigsis po sek.

Sugriežtinus karantino ribojimus, nuo gruodžio 16 dienos apgyvendinimo paslaugas fiziniai bei juridiniai asmenys galės teikti tik asmenų saviizoliacijos tikslais. Toks pokytis įnešė daug neaiškumų viešbučių ir trumpalaikės butų nuomos verslų atstovams.

Yra viešbučių, kuriuose gyvena užsienio, ar vietinių svečių, Ar jie gali likti gyventi (po sugriežtinto karantino įsigaliojimo- red. past.)? Yra norinčių savo miestuose izoliuotis viešbučiuose. Ką daryti su jau gyvenančiais? Skrydžiai į Lietuvą neuždrausti. Ar gali atvykę apsigyventi viešbučiuose? Nemažai rezervacijų viešbučiuose Kalėdoms ir Naujiems metams švęsti kambariuose po 2, ar po 4 (jei tai šeima)- ypatingai Palangoje, o taip pat savo miestuose- kad pakeisti aplinką (klausiama, ką daryti su išankstiniais užsakymais?- red. past.). Ar vyriausybė nesvarsto pigiai išnuomoti viešbučių miestuose žmonėms, saviizoliacijai? Ar bus svarstomos kompensacinės priemonės visai uždarytiems verslams iki 2021m. sausio 30d.?“,- pažėrė klausimų vyriausybei Lietuvos viešbučių ir restoranų vykdančioji direktorė Eglė Ližaitytė.

Jos teigimu, asociacija ir viešbučių sektorius supranta situaciją ir palaiko Vyriausybės sprendimus, tačiau teisėtai laukia skubių išaiškinimų.

Atsakymų laukia ir trumpalaike butų nuoma užsiimantys verslininkai. Jie taip pat turi išankstinių užsakymų ir jau paskelbus apie karantino sugriežtinimą, sulaukė daugybės klientų skambučių. Vieni atšaukė rezervacijas, kiti- klausė, ar bus priimti numatytomis datomis.

Daug ir iš kolegų sulaukiu skambučių su klausimais, ką daryti? Kaip elgsies tu? Aš nežinau. Dar tik pradėjau domėtis, ar atvažiuos, ar ne. Yra įvairių situacijų. Pavyzdžiui, žmonės sako, kad jų draugai susirgo, jie buvo bendram rate ir todėl nusprendė izoliuotis. Bet jų sistemoj tai nėra. Tai čia izoliacija, ar ne?“,- kalbėjo trumpalaike butų nuoma užsiimanti smulkioji verslininkė Anelė Michejevienė.

Moters teigimu, tokių, ar panašių atvejų, kai , pavyzdžiui, iš užsienio parvykę žmonės pageidauja izoliuotis (nors taisyklės to ir nereikalauja), kad galėtų būti ramūs dėl artimųjų sveikatos, yra apie 30% visų jos užsakymų. Jei liktų tik tokie, išgyventi būtų praktiškai neįmanoma.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius teigė ir pats laukiantis išsamesnių Vyriausybės išaiškinimų. Kol jų nėra, Raimundas Grigaliūnas galėjo apibrėžti tik tai, kas šiuo metu yra laikoma saviizoliacija:

Saviizoliacijoj yra tas žmogus, kuris turėjo artimą sąlytį su sergančiuoju. Jis gali nuspręsti savarankiškai, jei buvo patalpoj su sergančiu asmeniu daugiau nei 15 min. Nedėvėjo apsaugos priemonių. Mes jau seniai prašom, kad jie patys saviizoliuotųsi, paskui pildytų anketą ir prasineštų mums“,- paaiškino R. Grigaliūnas.

Šios dienos LR Vyriausybės posėdyje buvo patikslinti kai kurie neaiškumai:

Apgyvendinimo paslaugos gali būti tęsiamos su sąlyga, kad apsistoja vienas asmuo, arba viena šeima, su sąlyga, kad važinėt po savivaldybes yra atskiras punktas ir ribojimas, bet tie žmonės, kurie dėl darbo yra vienoje savivaldybėje apsigyvenę, jie galės likti ir tie užsieniečiai, kurie taip pat atvyksta į Lietuvą, irgi galės“,- įvardino LR ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Artimiausiomis dienomis tikimasi sulaukti platesnių išaiškinimų ir parengtų tvarkos aprašų, kad verslininkai galėtų tinkamai laikytis karantino sąlygų. Taip pat žadama artimiausiomis dienomis parengti verslo bei darbuotojų, nukentėjusių nuo Covid-19 pandemijos, paramos planą.

Tikrai suprantam visi, kad yra labai nemaloni situacija, tikrai suprantam, kad didele dalimi teks pasitikėti žmonių pasirinkimu taisyklių laikytis taip, kaip laikomės taisyklių neiti per gatvę per raudoną šviesoforo signalą, tikrai kiekvieno nei sutikrinsim, nei sukontroliuosim, nei pažiūrėsim, ką jis daro, bet kadangi vienijamės visi bendram labui- tam, kad pagaliau galėtume tuos apribojimus sumažinę sulaukti vakcinos ir pavasario (įvairiom prasmėm), tai labai linkiu susitelkti“,- baigiantis posėdžiui linkėjo LR Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių