Karščiavimo klinika bus įsteigiama – Klaipėdos psichikos sveikatos centro patalpose

Reklama baigsis po sek.

Pastarosiomis dienomis kilus nemažai sumaiščiai dėl Klaipėdos karščiavimo klinikos įsteigimo patalpų, šiandien Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas paskelbė, jog karščiavimo klinika bus įsteigiama – Klaipėdos psichikos sveikatos centro patalpose. Už patalpų pritaikymą atsakinga Savivaldybės viešoji įstaiga Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, o dėl radiologijos paslaugų užtikrinimo sutarta su Respublikine Klaipėdos ligonine.

„Galiu šiandien konstatuoti, kad sprendimas dėl karščiavimo klinikos įsteigimo yra rastas. Karščiavimo klinika yra numatoma adresu Galinio pylimo gatvė 3, Klaipėdos psichikos sveikatos centro patalpose. Kad ją ten įrengti tikrai reikėjo nueiti nelengvą kelią. Šios patalpos nevisiškai buvo sertifikuotos, nenagrinėtos, kaip radiologinio tinkamumo kontekste, taip pat ir komunikacijų pajungimo kontekste. Tai buvo nelabai įgyvendinama vien dėl to, kad ten nėra rentgeno, nėra kraujo laboratorijos, tačiau šiandien galima konstatuoti, kad sutarta yra su Respublikine Klaipėdos ligonine, kad jie aprūpins šitą kliniką mobiliuoju rentgeno aparatu, taip pat bus skirti reikiami specialistai ir visa tai, kas yra reikalinga aparato atgabenimui ir pajungimui.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras.

Numatoma, kad Karščiavimo klinika pacientams duris atverti turėtų jau kitą savaitę. O patalpų įrengimas miestui kainuos iki 100 tūkst. eurų.

„Tikiuosi, kad kitą savaitę karščiavimo klinika pradės veikti ir dirbs 7 dienas per savaitę, ne mažiau nei 4 valandas per dieną. Taip pat sakau, kad būtent šitas sprendimas padės išspręsti ir regionui kylančius iššūkius.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras

„Įvertinus pastatą, kuris yra skirtas karščiavimo klinikos paslaugoms teikti, jis atitinka ministro teisės reikalavimus, išskyrus radiacinės saugos reikalavimus. Labai tikiuosi iš Radiacinės saugos centro geranoriškumo ir supratingumo, ateityje mums bendradarbiaujant ir leidžiant šias paslaugas teikti. Karščiavimo klinikoje bus atliekami ir kraujo laboratoriniai tyrimai. Šiuo metu sprendžiama kaip tai geriau padaryti, ar express diagnostiką, ar tyrimus atlikti mūsų laboratorijoje ir trečias variantas – tyrimus atlikti privačioje laboratorijoje.“ – Saulius Dabravalskis Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas

Karščiavimo klinikoje paslaugas teiks 4 asmenys – gydytojas, slaugytojas, padėjėjas ir koordinatorius. Pasak Sauliaus Dabravalskio, pagalbos bus prašoma visų Klaipėdos mieste veikiančių gydymo įstaigų.

„Prašysime Klaipėdos miesto privačių ir viešų gydymo įstaigų pagalbos, nes reikės gydytojų komandų rotacijos. Ir jei prisijungs rajonų savivaldybės prie šių paslaugų gavimo, be abejo reikės ir rajono viešų bei privačių įstaigų medikų, kurie galės atlikti šį darbą. Noriu pabrėžti, kad medikai turi būti ne vyresni nei 60 metų amžiaus. O pacientai, kurie lankysis karščiavimo klinikoje turi būti 18 – 60 metų amžiaus, kurių temperatūra 37.8°C ir daugiau. Šeimos gydytojų siuntimu jie bus siunčiami į šią kliniką, mūsų koordinatorius gavęs siuntimą el. sistemoje, susisieks su žmogumi ir pakvies atvykti į kliniką. Pacientas bus ištiriamas, atliekami kraujo tyrimai, paimamas tepinėlis dėl COVID-19 ir sprendžiamas tolimesnis jo likimas, ar jis leidžiamas ambulatoriškai gydytis ar nukreipiamas į stacionarą.“

Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos teigimu, Karščiavimo įstaigoje dirbantys asmenys bus aprūpinami visomis apsaugos priemonėmis.

„Karščiavimo klinikoje dirbantys specialistai privalo būti aprūpinami asmens apsaugos priemonėmis, skydeliais, respiratoriais, kombinzonais, antbačiais ir mes jau šiandien pateikėme užsakymą valstybės Ekstremalių situacijų centrui ir yra numatyta, kad iš valstybės rezervo visoms karščiavimo klinikoms bus išskirtos šitos priemonės. Taip pat terpės tepinėlių paėmimui būtų užsakomos iš nacionalinės laboratorijos. Jos irgi skirstomos yra centralizuotai.“

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, Karščiavimo klinika turi būti steigiama atskirame pastate arba pastato dalyje atribojant pacientų srautus. Prie Karščiavimo klinikos turi galėti privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 10 automobilių, turi būti karščiuojančių pacientų automobiliams skirta aikštelė. Karščiavimo klinikoje taip pat turi būti stacionarus arba nešiojamas rentgenas, užtikrintas kraujo tyrimų paėmimas ir medicininio personalo darbas.

Čia bus priimami 18-60 metų amžiaus pacientai, kurie turi kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių ir karščiuoja (temperatūra 37.8 ir daugiau). Pacientai čia bus priimami su elektroniniu šeimos gydytojo siuntimu, kurį bus galima gauti nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių