Kartenos slaugos ligoninėje koronavirusu užsikrėtė 22 pacientai (papildyta)

Reklama baigsis po sek.

Kretingos rajono meras praneša, kad vakar vėlai iš laboratijos Klaipėdoje buvo gauti pirminiai duomenys, kad iš 28 Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientų 22 patvirtintas koronavirusas. 6 pacientų mėginiai buvo neigiami, dar vieno – rezultatų negauta.

Iš pradžių buvo teigta, kad užsikrėtė 21 pacientas. Vėliau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad Kretingos rajone veikiančioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatyti 22 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Tariantis su specialistais, ieškoma būtų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą.

Popiet pranešta, kad koronavirusas patvirtintas 5 slaugos ligoninės darbuotojams.

Skubiai vėlai vakare sušauktame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas izoliuoti ligoninę, prie pastato pradėjo budėti policijos ekipažas.

Taip pat spręsta, kaip izoliuoti ligonius, kuriems koronaviruso testas yra neigiamas. Šiuo metu priimtas sprendimas sveikus ligonius perkelti į antrą ligoninės aukštą, turintį visiškai atskirą įėjimą iš lauko.

Vakare spręsta ir dėl galimybės išvežti ligoninius. Konsultuotasi tiek su Klaipėdos universitetine ligonine, rajono medicinos įstaigų vadovais, tiek su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Jų rekomendacijos – „židinys turi būti lokalizuotas vietoje“.

„Sutarta, kad naktį budėjęs personalas (2 žmonės) padirbs šiandien kiek ilgiau, iki bus rasta, kas juos pakeis. Drauge su visų rajono medicinos įstaigų vadovais ieškome, kas skubiai galėtų pakeisti ligoninės Kartenoje personalą (jiems bus mokami papildomi priedai, esant poreikiui bus užtikrintas apgyvendinimas bei kt.).“ – A. Kalnius Kretingos r. meras

Taip pat šiandien ryte neleista į darbą išeiti ligoninės virtuvės darbuotojams, maistas pacientams ir personalui vienkartinėje taroje vežamas iš Kretingos.
Pavesta ir skubiai atlikti Kartenos viešųjų erdvių dezinfekciją (ligoninės patalpos dezinfekuotos jau vakar). Kartu primygtinai raginu ir prašau Kartenos gyventojų griežtai laikytis karantino bei nesant būtinybei, likti namuose.

Kaip virusas galėjo patekti į ligoninę, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dar aiškinasi.

Atliekant atvejo epidemiologinę diagnostiką, buvo nustatyta 13 sąlytį turėjusių darbuotojų, kurie izoliuosis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių