Kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse gali grįžti dar šią savaitę

Reklama baigsis po sek.

Po šiandien įvykusios Vyriausybės COVID-19 komiteto posėdžio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius neslėpė, kad dar šią savaitę siūlys ministrų kabinetui į uždaras erdves grąžinti privalomąjį kaukių dėvėjimą.

„Siūlysime viešose uždarose vietose privalomai dėvėti kaukes. Mes matome, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, susirgimų skaičius didėja, tad siekiant nepadaryti žalos ekonomikai bei apsaugoti mūsų gyventojus, taip pat apsaugoti, kad jie neprarastų darbo vietų, siūlysime pakeisti nutarimą ir įvesti keletą papildomų reikalavimų uždarose vietose – laikytis saugaus atstumo ir kitų būtinų priemonių”, – teigė E. Jankevičius.

Privalomąjį kaukių dėvėjimą bus siūloma grąžinti į viešojo transporto priemones, prekybos centrus, parduotuves, galbūt net kavines, taip pat į kitas žmonių mėgstamas ir lankomas vietas. Kol kas planuojama apsiriboti tik uždaromis erdvėmis. Tikimasi, kad toks sprendimas padėtų išvengti naujų susirgimų koronavirusu didėjimo.

„Mes siūlysime grąžinti privalomąjį kaukių dėvėjimą, tai nebūtų tik rekomendacija. Kol dar nevėlu, mes turime imtis tokių priemonių. Jeigu susirgimų skaičius padidėtų, būtų imtasi papildomų priemonių, jeigu mažėtų – taip pat būtų atitinkami sprendimai. Mums svarbu pažadinti žmonių sąmoningumą”, – E. Jankevičius.

Pasak laikinai A. Verygą pavaduojančio E. Jankevičiaus, privalomasis kaukių dėvėjimas uždarose patalpose pradėtų galioti nuo ateinančios ketvirtadienio. Manoma, kad tam tiek visuomenė, tiek valstybės ir privačios institucijos yra tinkamai tam pasirengusios.

Galutinį sprendimą dėl privalomojo kaukių dėvėjimo siūlomose vietose priims Vyriausybė trečiadienį vyksiančiame posėdyje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių