Keičiasi paveiktų šalių vertinimo kriterijai

Reklama baigsis po sek.

Keičiasi kriterijai, pagal kuriuos šalys laikomos paveiktomis koronaviruso (COVID-19). Jais bus vadovaujamasi jau šiandien, sudarinėjant naują paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalios nuo pirmadienio.

Kyla kartelė, pagal kurią bus sprendžiama, ar šalis patenka ar ne į paveiktų šalių sąrašą. Nuo šiol bus taikomas rodiklis nebe 16, o 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Tai reiškia, kad šiandien tvirtinant paveiktų šalių sąrašą, bus žiūrima jau nebe į 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų skaičių, bet į šalis, kurios bus peržengusios 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 d.

Diskusijos dėl susirgimų kartelės didinimo tarp Europos Sąjungos (ES) šalių vyksta jau kurį laiką. Jos prasidėjo tuomet, kai didelė dalis šalių peržengė 16 atvejų kartelę ir izoliacija vieniems nuo kitų praranda prasmę.

Taip pat svarbu pastebėti, kad parvykusiems iki pirmadienio, galios tos izoliacijos taisyklės, kurios buvo nustatytos iki pasikeitimo. Kitaip tariant, jei parvyksite iki pirmadienio iš šalių, kurios buvo paveiktų šalių sąraše, tuomet jums galios 14 dienų izoliacija.

Nuo pirmadienio įsigaliosiantį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą LR sveikatos apsaugos ministerija ketina pateikti penktadienio pavakarę.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių