Grubliauskas: keleivių keltais į Klaipėdą ryškaus sumažėjimo dar nesimato

Reklama baigsis po sek.

Šiandien nuotoliniu būdu vykusioje spaudos konferencijoje Klaipėdos miesto meras apžvelgė esamą situaciją dėl keltais grįžtančių keleivių srautų, pasiruošimo Karščiavimo klinikos steigimui bei Savivaldybės užsakytų respiratorių siuntos.

„Pradėčiau vis tik nuo pozityvios žinios, kad 30 tūkst. respiratorių FFP2 , kuriuos Klaipėda buvo užsakiusi ir nupirkusi, jau Vilniuje, šiuo metu vyksta išmuitinimo procedūros ir paskutiniai logistiniai sprendimai, tai pačiu artimiausiu metu respiratoriai pasieks Klaipėdą. Dar 30 tūkst. yra užsakyta, jau atlikti visi formalumai, tai irgi 10 dienų ar dviejų savaičių bėgyje jie taip pat pasieks Klaipėdą.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras

Nors pagal šiuo metu galiojančią tvarką keltais į Klaipėdą gali grįžti tik tie keleiviai, kurie bilietą įsigijo iki balandžio 1 dienos, tačiau pasak Klaipėdos miesto mero, keleivių srautai dar nesumažėjo.

„Galbūt tik šis rytas jau yra tokia matoma realybė, kad bent jau rytiniame kelte keleivių buvo gerokai mažiau. Nepaisant to, prisimenant tą įstatymą, kad keltais gali keltis keleiviai bilietus įsigyje iki balandžio 1 dienos, nežinau ar visi viską vienodai suprato, tačiau bent savaitgalį mūsų Visuomenės sveikatos centro specialistai dirbo tokiomis pačiomis apkrovomis, tokiu pat tempu kaip tai buvo prieš dvi ar tris savaites. Kalbėjau su mūsų žmonėmis iš Viešosios tvarkos skyriaus, kad paskutinieji keleiviai buvo patikrinti ir viskas buvo išskirstyta beveik puse 4 ryto. Kol kas keleivių keliavimo keltais į Klaipėdą, sumažėjimo ryškaus dar nesimato.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras.

Po praėjusią savaitę vykusių ilgų diskusijų, kurioje vietoje turėtų būti įrengta karščiavimo klinika Klaipėdoje, galiausiai buvo rastas sprendimas ir nuspręsta ją įkurti Klaipėdos Psichikos sveikatos centro patalpose. Tačiau, uostamiestį pasiekė dar vienas Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas, dėl kurio šiuo metu neaišku ar klinika tikrai galės duris atverti dar iki Vėlykų.

„Balandžio 1 dieną Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu buvo pakeistas karščiavimo klinikos paslaugų teikimo aprašas, kuriame numatyta, kad šiai klinikai skirtų darbuotojų asmeninės apsaugos priemonėms organizuoti yra numatyta savivaldybės administracija. Iki balandžio 1 dienos šitame apraše buvo numatyta tai, kad visas karščiavimo klinikas aprūpina valstybė iš valstybės rezervo. Mes jau ir penktadienį ir šiandien vis tik pakartotinai išsiuntėme prašymą Sveikatos apsaugos ministerijai, kadangi mes esame pakankamai jau prie starto linijos ir galėsime greitai pradėti karščiavimo klinikos paslaugų teikimą. Trūksta tik šitų priemonių, taigi ir penktadienį, ir šiandien pakartojome ministerijai raštą su prašymų, kad vis tik galbūt būtų galimybė aprūpinti tomis priemonėmis iš valstybės rezervo. Jei iš valstybės rezervo priemonių greitai negausime, tai savivaldybė turės organizuoti viešuosius pirkimus. Žinoma, tai užtruks, o didžiausia problema yra su pristatymo terminais.“ Rožė Perminienė Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.

Spaudos konferencijos metu Klaipėdos miesto meras, taip pat pateikė informaciją apie šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje besigydančius asmenis.

„Paskutinė informacija iš Klaipėdos universitetinės ligoninės. Vyksta gydytojų ir medicinos personalo tikrinimas dėl užsikrėtimo COVID infekcija. Patikrinti visi 87 akušerijos skyriaus darbuotojai, visi rezultatai neigiami, reiškia jokios infekcijos nėra. Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydosi 67 pacientai, nuo COVID-19 viruso ir dar 140 mėginių dar vienam papildomam pertikrinimui yra išvežta į Vilnių. Tačiau, apie visus niuansus turėtų komentuoti patys ligoninių atstovai.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras.

Praėjusį savaitgalį viešojoje erdvėje pasirodžius kaltinimams ir raginimams iš pareigų nušalinti Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytoją, miesto meras tikino, jog šioje situacijoje yra privaloma laikytis visų numatytų teisinių procedūrų.

„Situacija tokia, kad šį ketvirtadienį yra miesto tarybos posėdis. Vakar ir šiandien teko kalbėtis su opozicinių partijų frakcijų lyderiais miesto taryboje, tai buvo sutarta, kad miesto tarybos posėdyje dalyvaus Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis, kuris tarybos nariams pateiks pilną išsamią informaciją apie situaciją. Tuomet jau bus aiškios Sveikatos apsaugos ministerijos komisijų išvados, įvertinimai, tai irgi padės susidaryti pilną vaizdą tarybos nariams. Taip pat, neabejotinai bus aktyvuojama arba stipriai motyvuojama stebėtojų taryba, kad ji imtųsi tiesioginio stebėsenos monitoringo. Ir po tarybos posėdžio, po informacijos išklausymo bus sprendžiamas ir tam tikras priežiūros ar stebėsenos užtikrinimas iš politinio lygmens, kad nekiltų abejonių, jog tai yra tik kelių asmenų sąveikavimas, visos situacijos ir informacijos valdymas. Visos procedūros, kokios jos bebūtų, priėmimo, stustabdymo, nušalinimo, jos turi būti atliekamos pagal numatytas teisines procedūras laikantis visų įstatymuose numatytų reikalavimų. Lietuvoje jau būta bandymų daryti tam tikrus drastiškus veiksmus pagal nuotrauką, visi žinome kaip tai baigėsi, tad reikia mokytis iš svetimų klaidų ir atlikti visą tai, kaip tai reglamentuoja įstatymas, pagal tas tvarkas, pagal tuos reglamentavimus, kurie visiems vienodai turi galioti. Tarybos posėdžio metu turbūt į visus klausimus ir atsakysime.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras.

Šiuo metu yra laukiama Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vykusių patikrinimų rezultatų. Klaipėdos miesto mero teigimu, tik sulaukus patikrinimo išvadų, bus galima imtis tam tikrų veiksmų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių