Kelionės miesto ir priemiesčio autobusais nebrangs

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos keleivinio transporto laikinasis direktorius Andrius Samuilovas šiandien miesto savivaldybės administracijai pristatė siūlymą nekeisti galiojančių keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (miesto ir priemiesčio) susisiekimo maršrutais tarifų dydžių.

Kainų pakėlimas tikrai nepagelbės viešajam transportui, kaip tik atvirkščiai- gali lupti kitu lazdos galu ir dar labiau mažinti keliautojų skaičių.“

Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad iš surenkamų lėšų uostamiesčio keleiviniam transportui pavyks išgyventi, todėl A. Samuilovas siūlė vietoje kainų kėlimo ieškoti subsidijų galimybės Klaipėdos miesto savivaldybės biudžete ir ateinančiais metais. Tai pareikalautų apie 940 tūkst. eurų per visus 2021 metus.

Nors kalbos apie poreikį didinti autobuse įsigyjamų vienkartinių važiavimo bilietų kainas netyla visoje šalyje, tokio sprendimo uostamiesčio vežėjai nedrįso priimti.

Visi supranta, kad pardavimo vieta autobuse nėra pati tinkamiausia.<…> Per daug žmonių perka autobuse ir tokiu būdu stabdo autobusą ir verčia vairuotoją užsiimti ne pačiom būtiniausiom veiklom. Visi miestai svarsto kaip čia daryti ir nė vienas nesiryžta perlipti tą 1 euro psichologinę ribą, o per Covid-19 juolab niekas, manau, nesiims tokių sprendimų“- sakė A. Samuilovas.

Laikinojo KKT vadovo teigimu, šiuo laikotarpiu keleivių vežimas dar labiau apsunkintas, nei buvo pavasarį.

Jeigu pavasarį buvo likę blogiausiu momentu 22% keleivių, visą šį karantiną mes važiuojam su puse likusių keleivių. Yra sudėtinga dirbti, nes piko metu kelionių skaičius praktiškai nepakito“.

Tarp rytinio piko ir pietų, o taip pat savaitgaliais, kelionės, savivaldybės administracijos prašymu, buvo optimizuotos. Kelionių sumažėjo 50%, o ridos – apie 15%.

Siūlymui nedidinti šiuo metu galiojančių viešojo transporto tarifų ir subsidijuoti VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” nuostolį už 2021 metus iš uostamiesčio biudžeto, pasitarus savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytoje darbo grupėje, pritarta.

Klaipėdos keleivinio transporto važiavimo miesto ir priemiesčio maršrutiniais autobusais bilietų kainas galite rasti čia: http://senoji.klaipedatransport.lt/maps/bilietai.php

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių