Ketinama uždrausti masinius renginius

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame COVID-19 valdymo komitete buvo aptarta koronaviruso plitimo tendencija šalyje. Posėdžio metu prieita prie išvados, kad infekcijos protrūkiai kyla dėl visuomenės neatsakingo elgesio laikantis asmens sveikatos apsaugos rekomendacijų – netinkamai dėvimos kaukės bei atmestinai ir per retai atliekama rankų dezinfekcija. Siekiant suvaldyti pandemijos plitimo mastą, ketinama intensyviau stebėti gydymo įstaigas bei riboti masinius renginius.

Atsižvelgdami į spartų koronaviruso plitimą gydymo įstaigose, COVID-19 komiteto nariai nuo šiol ligonines laiko strateginiais objektais. Bus stiprinama jų apsauga, taip pat žadama intensyviai testuoti medikus tiek, kiek reikės. Atidžiai bus stebima, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių.

Komiteto nariai LR Vyriausybei siūlys priimti sprendimą ir nuo spalio 1 dienos nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi.

Posėdžio metu akcentuota ir būtinybė įmonėse laikytis tam tikrų Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų. Labiausiai atkreiptinas dėmesys, kad įvairių sektorių įstaigų ir įmonių vadovai kiek įmanoma daugiau taikytų darbo veiklą nuotolinio bei pamaininio darbo metodu.

Galutinį sprendimą dėl masinių renginių organizavimo ir įgyvendinimo ribojimo dar turės priimti LR Vyriausybė. Klausimas turėtų būti svarstomas ateinantį trečiadienį vyksiančiame posėdyje.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių