Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo diena

Reklama baigsis po sek.

LR Seimo rinkimų antrojo turo išankstinis balsavimas baigsis šiandien, 20 valandą. Nespėjusieji pasinaudoti pilietine teise, tai dar gali padaryti bet kurioje šalies savivaldybėje, išankstinio balsavimo patalpose, nepriklausomai nuo registruotos gyvenamosios vietos. Klaipėdoje balsuoti galima kultūros centre Žvejų rūmai, adresu Taikos pr. 70. 

Su savimi rinkėjas turi turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą (tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo ar pensininko pažymėjimą), veidą dengiančią kaukę ir asmeninį rašiklį. Jeigu pastarųjų dviejų priemonių rinkėjas su savimi neturės, jos bus duodamos balsavimo vietoje. 

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos Danės apygardos pirmininko Adolfo Gritėno, antrajame LR Seimo ture, išankstiniame balsavime rinkėjai aktyvesni nei prieš dvi savaites. 

Pirmadienį prasidėjus rinkimams, iš anksto balsuoti atvyko 1683, antradienį – 2249, trečiadienį – 2267 rinkėjai. Iš viso per pirmąsias tris dienas jau balsus atidavė 6199 piliečiai. Aktyvumas nemenkas, didesnis nei pirmajame ture. Galbūt tai lemia ir kur kas spartesnis procesas – rinkėjams tereikia išsirinkti iš dviejų kanidatų, prie balsavimo kabinų dar niekada nebuvo susiformavusios eilės. Jos yra tik prie biuletenio atspausdinimo, tačiau procesas vyksta iš tiesų sparčiai. Vienas rinkėjas užtrunka apie 3-5 minutes“, – teigė A. Gritėnas.

Antrojo turo išankstiniame balsavime rinkėjai aktyvesni ne tik Klaipėdoje, tačiau ir visose šalies savivaldybėse. Pirmąsias dvi dienas Lietuvoje iš viso balsavo 69 752 piliečiai, tai sudaro 3,02 proc. visų balsavimo teisė turinčių gyventojų. Rodiklis kone dvigubai didesnis nei pirmajame ture prieš dvi savaites.

Neturintys galimybės balsuoti iš anksto, prie balsadėžių kviečiami tikrąją rinkimų dieną – spalio 25-ąją. Sekmadienį balsuoti bus galima tik pagal deklaruotą gyvenamąją vietą paskirtoje apygardoje ar jos apylinkėje.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių