Klaipėda gimtadienį pradeda švęsti jau šiandien

Reklama baigsis po sek.

Rytoj, rugpjūčio 1-ąją dieną Klaipėdos miestas minės 768-ųjų gyvavimo metų sukaktį. Gimtadienio išvakarėse šia proga sveikinimus ir saldžias dovanas miestui įteikė aplinkinių rajonų savivaldybių (Klaipėdos r., Palangos ir Neringos miestų) merai.

Klaipėdos rajono, Palangos bei Neringos miestų savivaldybių merų dovana Klaipėdos miesto gimtadienio proga.

„Naudodamasis proga, sveikinu kiekvieną klaipėdietį, kiekvieną miesto bičiulį, visus – su miesto gimtadieniu! Labai džiugu, kad tokia proga mūsų pasveikinti atvyko kolegos iš rajono. Tas drąsus ir nuoširdus rankos paspaudimas iš rajonų merų turi kliūti ir kiekvienam klaipėdiečiui, kiekvienam miesto bičiuliui, to padovanoto torto iš tiesų turėtų pakliūti ir ant kiekvieno miestiečio šventinio stalo. Tad sveikinu visus su švente, ir nepaisant koronaviruso situacijos nepamirškime, kad miestas buvo, yra ir bus gyvas, kupinas optimizmo ir sveiko, gero polėkio ir, be abejo, visa tai kuria ne kas kitas, o mes – visi klaipėdiečiai“, – po sveikinimų sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Ką švęsti bei kuo didžiuotis klaipėdiečiai išties turi, nes gyvena seniausiame Lietuvos mieste, kuris šiemet skaičiuoja jau 768-uosius gyvavimo metus.

Kaip liudija šaltiniai, XIII a. viduryje Livonijos ordino riteriai pasiekė kuršių apgyvendintą teritoriją tarp dabartinės Klaipėdos ir Kretingalės. 1252 m. Ordinas užėmė vietovę prie Dangės upės žiočių ir drauge su Kuršo vyskupu rugpjūčio 1 d. raštu patvirtino susitarimą statyti čia pilį. Šalia jos pradėjo kurtis miestas, pavadintas Mėmeliu.

Šiais metais pirmą kartą Klaipėdos gimtadienio minėjimas bus labiau matomas – miesto vėliavų pakėlimas vyks iškart net keliose skirtingose vietose ir bus tiesiogiai transliuojamas internetu. Šventinė programa prasidės 12 val. prie Klaipėdos rotušės (Danės g. 17), iš kur jos, lydimos Klaipėdos brass kvinteto garsų, vandens keliu bus plukdomos į Klaipėdos piliavietę (Priešpilio g. 2), Kruizinių laivų terminalą (Pilies g. 4), Lietuvos Jūrų muziejų (Smiltynės g. 3) bei Jono kalnelį (Turgaus g. 37). 13 val., skambant „Giunter Percussion“, folkloro ansamblio „Alka“ ir atlikėjų J. Švirino, K. Petkaus, V. Krasnopiorovo muzikai, ryškiaspalvės vėliavos suplevėsuos uostamiesčio padangėje.

Nuo 14.30 iki 19.30 val. Pilies muziejaus (Priešpilio g. 2) šiaurinėje kurtinoje vyks ekskursijos, suteiksiančios lankytojams unikalią galimybę pažvelgti į muziejininkų bei dizaino studijos „Klemencov Group“ kuriamos ekspozicijos apie XVI–XVIII a. Klaipėdą darbo užkulisius. Pristatymų trukmė – 30 minučių, grupių dydis ribojamas, gyva eilė.

Pilies muziejaus ekspozicijų nemokamas lankymas nuo 12.00 iki 20.00 val.

15.00 ir 17.00 val. Klaipėdos piliavietę sudrebins jaunatviški bei energingi mušamųjų instrumentų ansamblio „Giunter Percussion“ pasirodymai. Kolektyvo įkūrėjas – Pavel Giunter, vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, liaudies, populiariąją bei džiazo muziką.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus jau dabar ragina įsiamžinti kartu su miesto simboliais – vėliava ir (arba) herbu – ir siųsti fotografijas el. paštuinfo@mlimuziejus.lt ar FB žinute. Jomis ketinama pasidalinti muziejaus Facebookʼo puslapyje bei internetinėje svetainėje www.mlimuziejus.lt, kur plačiau besidomintys miesto istorija atras daugiau informacijos apie Klaipėdos simbolius.

Rugpjūčio 1 d. gyventojai raginami savo namų languose, balkonuose ar kiemuose iškelti Klaipėdos vėliavą bei taip pasveikinti savo mylimą miestą šventiškai, puošniai ir, svarbiausia, klaipėdietiškai!

Visa Miesto gimtadienio renginių programa:

12:00 val. Miesto vėliavų išplukdymo ceremonija prie Klaipėdos rotušės (Danės g. 17). Dalyvauja Klaipėda Brass kvintetas.

12:00–20:00 val. Nemokamas Pilies muziejaus lankymas (Priešpilio g. 2).

13:00 val. Iškilmingas miesto vėliavų iškėlimas:

  • Klaipėdos piliavietėje (Priešpilio g. 2), dalyvauja mušamųjų instrumentų ansamblis „Giunter Percussion“;
  • Kruizinių laivų terminale (Pilies g. 4), dalyvauja Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariai;
  • Lietuvos Jūrų muziejuje (Smiltynės g. 3), dalyvauja Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“;
  • Jono kalnelyje (Turgaus g. 37), dalyvauja „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ atstovai, atlikėjai Jotvilas Švirinas, Kasparas Petkus ir Viačeslavas Krasnopiorovas.

Gyvą transliaciją bus galima stebėti Facebook paskyroje Mažosios Lietuvos istorijos muziejus/MLIM.

14.30–19.30 val. Naujai kuriamos ekspozicijos pristatymas Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje. Ekskursijų trukmė – 30 min., grupių dydis ribojamas, gyva eilė.

15:00 val. Mušamųjų instrumentų ansamblio „Giunter Percussion“ pasirodymas Klaipėdos piliavietėje.

16:00 val. iškilminga Kultūros magistro vardo suteikimo ceremonija kultūros istorikui ir kraštotyrininkui, metraštininkui Bernardui Aleknavičiui. Ceremonija vyks Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, renginys uždaras.

17:00 val. Mušamųjų instrumentų ansamblio „Giunter Percussion“ pasirodymas Klaipėdos piliavietėje.

18:30 Kuršių marių regatos atidarymo ceremonija Smiltynės jachtklube. Jachtų ir įgulų registracija vyks 10:00-16:30 val. Klaipėdos etapo apdovanojimai vyks rugpjūčio 2 d. apie 19:00 val., Nidoje.

Renginių metu privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginiai bus fotografuojami, filmuojami, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kituose komunikacijos kanaluose.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių