Klaipėda imasi ryžtingų veiksmų apsisaugoti nuo viruso plitimo

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto savivaldybė, reaguodama į kovo 12 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimus, ėmėsi skubių veiksmų dėl priimtų sprendimo įgyvendinimo.

Kovo 13 d. Klaipėdos savivaldybėje buvo sušaukta Ekstremalių situacijų valdymo komisija, kuri detaliai išanalizavo, kokie veiksmai turi būti padaryti, siekiant maksimaliai apsaugoti uostamiestį nuo koronaviruso plitimo. Tuomet dar nebuvo žinoma informacija apie tai, kad Klaipėdoje fiksuotas pirmasis, „įvežtinis“ (virusas diagnozuotas vidutinio amžiaus moteriai, grįžusiai iš Tenerifės), koronaviruso atvejis.

Vadovaujantis aukščiau paminėtu sprendimu, nuo š.m. kovo 13 d. ryto iki kovo 27 d. visoje Klaipėdos teritorijoje nuspręsta uždrausti visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.

Taip pat nuspręsta dviem savaitėms uždrausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą (tame tarpe – koncertai, sporto salės, baseinai ir kt.). Uždrausta ir veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Nuo šiol iki kovo 27 d. leidimai renginiams Klaipėdos mieste nebus suteikiami.

Taip pat nuspręsta nuo kovo 16 d. privalomai stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose.

Kaip jau skelbta, nuo kovo 13 d. Klaipėdoje, kaip ir visoje šalyje, dviem savaitėms Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose paskelbtos mokinių atostogos. Per šias dvi savaites švietimo įstaigoms nurodyta pasiruošti taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu. Nuo kovo 13 d. sustabdyta veikla ir Klaipėdos neformaliojo vaikų švietimo įstaigose, o ikimokyklinėse ugdymo įstaigose veikla stabdoma nuo kovo 16 d., tačiau jau šiandien, esant galimybei, tėvams buvo rekomenduota nevesti vaikų į darželius. Ugdymo procesas Klaipėdoje stabdomas iki kovo 27 d. su galimybe pratęsti terminą. 

Minėtu Aurelijaus Verygos sprendimu savivaldybių administracijoms pavesta privalomai užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu to neįmanoma padaryti namuose. Miesto valdžiai teko užduotis išgryninti, kokie galėtų būti tie išimtiniai atvejai. Skubiai buvo atlikta švietimo įstaigų apklausa, kokie praktikoje galėtų būti tie išimtiniai atvejai. Kaip žinia, tikslu vaikui prižiūrėti tėvai gali gauti nedarbingumą, pasiimti atostogas ar dirbti nuotoliniu būdu. Ekstremalių situacijų komisija vieningai sutarė, kad išimtiniams atvejams turėtų būti prilyginami spec. tarnybų darbuotojų bei medikų vaikų priežiūros klausimai. Tačiau ši sąvoka dar gali būti tikslinama, atsižvelgiant į konkrečius atvejus.

Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat pritarė siūlymui, kad norint užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais, mieste turi būti užtikrintas bent kelių ugdymo įstaigų nepertraukiamas darbas. Paaiškėjo, kad mieste yra 463 vaikai, kuriems savivaldybės administracija privalo užtikrinti priežiūrą (esant poreikiui, šis sąrašas gali būti išplėstas). Jiems bus sudarytos galimybės lankyti l/d „Atžalynas“ (Panevėžio g. 3) arba l/d „Puriena“ (Naikupės g. 27). Vaikai į šias ugdymo įstaigas gali būti priimami jau nuo antradienio (kovo 18 d.). Informacija, koks konkrečiai darželis bus laikinai priskirtas vaikui, kiekvienai šeimai bus pateikta atskirai.

Vadovaujantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A.Verygos sprendimu visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms pavesta maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto.

Lankytojų aptarnavimas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje nebus nutrauktas, tačiau jis bus organizuotas taip kaip nurodyta – vengiant tiesioginio kontakto.

Aptartas ir artėjantis kruizinių laivų sezonas. Pirmasis laivas į Klaipėdą turėtų atplaukti kovo 31-ąją. Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijoje sutarta kreiptis į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisiją, kad ši pateiktų aiškius sprendimus dėl kruizinių laivų priėmimo. Sprendžiant dėl priemonių oro uostuose, traukiniuose, autobusuose, kruizinės laivybos segmentas sostinėje liko be dėmesio.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių