Klaipėda ketina skolintis 14 mln. eurų

Reklama baigsis po sek.

Šiandien į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narius posėdžio metu kreipėsi Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė. Prašoma leisti savivaldybės administracijai iš LR valstybės biudžeto imti trumpalaikę 14 milijonų eurų paskolą.

 „Administracija, vertindama trumpalaikės paskolos poreikį, atsižvelgė į LR finansų ministerijos paskelbtą prognozuojamą šių metų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) netekties sumą, ji Klaipėdai numatoma 14 milijonų 172 tūkstančiai eurų (t. y. 14, 6 proc. planuoto GPM (planuota 97 mln. 137 tūkst. eurų).  Taip pat atsižvelgiama į sausio – balandžio mėnesių jau turimus faktinius duomenis, kad savivaldybė  iš gyventojų pajamų mokesčio gavo 1,3 mln. eurų mažiau nei planuota ir buvo patvirtinta miesto biudžete“, – teigė K. Petraitienė.

Akcentuojama, kad trumpalaikės paskolos suma (14 mln. eur.) siejama ne su papildomų išlaidų dydžiu, bet su savivaldybės planuotomis ir planuojamomis negauti pajamomis, kitaip tariant, pinigai būtų skiriami laikinam apyvartinių lėšų trūkumui padengti.

14 mln. eur. paskolos lėšos būtų naudojamos:

  • darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms – 9,6 mln. eurų;
  • socialinėms išmokoms (pašalpoms) – 1,1 mln. eurų;
  • prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms – 3,3 mln. eurų.

Paprastai trumpalaikes paskolas savivaldybės į valstybės biudžetą turi grąžinti per trumpesnį nei 1 metų laikotarpį, tačiau posėdžio metu pabrėžta, kad vadovaujantis nauju vyriausybės sprendimu, tai bus galima padaryti ir iš 2021 metų savivaldybės biudžeto. Kol kas nežinoma, kokio dydžio palūkanos bus skaičiuojamos. Finansų skyriaus vedėjos K. Petraitienės teigimu, pastarosios nustatomos kiekvienai miesto savivaldybei individualiai sutarties pasirašymo metu. Jų galima norma svyruoja nuo 0,021 iki 0,022 proc.

Klaipėdos miesto savivaldybės prašymą leisti imti trumpalaikę paskolą dar balandžio pabaigoje įvertino Kontrolės ir audito tarnyba. Skolinimuisi pritarta.

Prieštaraujančių paskolos ėmimui nebuvo ir šiandien posėdžiavusių Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narių tarpe. Galutinį sprendimą dėl galimybės skolintis iš valstybės biudžeto 14 milijonų eurų dar turės priimti savivaldybės Taryba (klausimas įtrauktas į gegužės mėnesį vyksiančio posėdžio darbotvarkę).  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių