Klaipėda rengiasi gyvenimui karantino sąlygomis

Reklama baigsis po sek.

Šeštadienį Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad nuo kovo 16 d. 00:00 iki kovo 30 d. 24.00 val. dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje bus įvestas karantinas. Dėl to įvedami apribojimai, rekomendacijos ir draudimai. Klaipėdos savivaldybės atsakingi asmenys sekmadienį sušauktame pasitarime aptarė karantino realizavimo priemones Klaipėdoje.

Rizikos grupės karantinavimas

Klaipėdos miesto savivaldybė inventorizavo vietas, kur galėtų būti izoliuotomis sąlygomis apgyvendinti reikalingi karantino asmenys. Esant reikalui karantinavimo pajėgumai bus plečiami.

Švietimas

Kaip jau skelbta, nuo kovo 13 d. dviem savaitėms Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose paskelbtos mokinių atostogos, sustabdyta veikla neformaliojo vaikų švietimo įstaigose bei ikimokyklinėse ugdymo įstaigose.  Jei karantino laikotarpis bus pratęstas, ugdymo procesas Klaipėdoje bus tęsiamas nuotoliniu būdu.

Vaikus prižiūrėsiantiems tėvams, esant galimybei, turi būti suteikta galimybė dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, tėvai gali kreiptis dėl nedarbingumo suteikimo.

Išimtiniais atvejais bus užtikrinta vaikų priežiūra įstaigose, jeigu to neįmanoma padaryti namuose. Klaipėdos miesto savivaldybė Ekstremalių situacijų komisijoje apsisprendė, kad išimtiniais atvejais bus laikomi tokie atvejai, kai vaikų tėvai dirba medicinos bei statutinėse įstaigose ir dėl savo darbo specifikos negali nei dirbti nuotoliniu būdu, nei pasinaudoti laikino nedarbingumo galimybe vaikams prižiūrėti. Atlikus skubią apklausą, paaiškėjo, kad mieste yra 463 vaikai, kurių tėvai arba vienas iš tėvų – specialiųjų tarnybų darbuotojai arba medikai, tačiau greičiausiai realus poreikis bus gerokai mažesnis.  Jų vaikams bus sudarytos galimybės lankyti l/d „Atžalynas“ (Panevėžio g. 3) arba l/d „Puriena“ (Naikupės g. 27). Vaikai į šias ugdymo įstaigas gali būti priimami jau nuo antradienio (kovo 18 d.). Informacija, koks konkrečiai darželis bus laikinai priskirtas vaikui, kiekvienai šeimai bus pateikta atskirai. Esant poreikiui, darželių sąrašas gali būti išplėstas.

Sveikata

Ligoninėse iki karantino pabaigos atidedamos planinės operacijos, planinis guldymas, išskyrus būtinąją pagalbą. Griežtai draudžiamas pacientų ligoninėse lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14-os metų lankymas su gydančio gydytojo leidimu.

Paslaugų teikimas poliklinikose, kiek įmanoma, organizuojamas nuotoliniu būdu (vaistų ir medicinos priemonių išrašymas, el.nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas  slaugytojo konsultacijos). Atsisakoma planinių konsultacijų, atidedamos kitos gydomosios (ir odontologijos) paslaugos, išskyrus būtinąją pagalbą. Ribojamos šeimos gydytojo paslaugos namuose, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas. Atidedamos ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos, profilaktiniai patikrinimai ir prevencinių (ir visuomenės sveikatinimo) programų vykdymas. Tačiau poliklinikose bus vykdomi planiniai skiepijimai, perorganizuojant pacientų srautus.

Savivaldybė  taip pat siekia, kad tyrimai koronavirusui diagnozuoti būtų atliekami Klaipėdoje. Tam Klaipėdos universitetinė ligoninė yra visiškai pasiruošusi, tačiau iki šiol negautas Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas pradėti laboratorinius tyrimus.  Tyrimų atlikimas Klaipėdoje padėtų sutaupyti daug laiko, gerokai sutrumpintų pacientų buvimo ligoninėje laiką laukiant rezultatų. 

Būtinybė ruošti medicinos personalo atsargą

„Šiandien turime matyti gerokai toliau. Matydami, kokiais krūviais dirba mūsų gydymo įstaiga, aptarnaujanti visą regioną, jau šiandien turime rūpintis pamainos sanitarams, slaugytojams užtikrinimu“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Siekiant užtikrinti rezervą rytoj, kovo 16 d., meras į susitikimą kviečia slaugos specialistus ruošiančių mokymo įstaigų ir miesto ligoninių vadovus. V.Grubliauskas akcentavo, kad šiandien svarbiausia yra mediko, dirbančio ypač sudėtingomis psichologinėmis sąlygomis, didžiuliais krūviais profesija, todėl prioritetas – medikų saugumo, jų darbo sąlygų ir priemonių užtikrinimas.

Viešasis transportas

 Keičiasi miesto viešojo transporto režimas. Siekiant apriboti kontaktus, popierinių bilietų miesto autobusų ir maršrutinių taksi vairuotojai nebepardavinės, o keleiviams  miesto viešajame transporte rekomenduojama užimti tik sėdimas vietas. Vairuotojams suteikiama teisė, keleivių skaičiui viršijus sėdimų vietų skaičių, neįlaipinti stotelėje naujų keleivių. Nuo antradienio, kovo 17 dienos, viešasis transportas dirbs trumpiau ir darbą baigs apie 21 valandą. Keleiviams, besinaudosiantiems taksi ir pavežėjų paslaugomis, rekomenduojama sėstis ant galinės sėdynės ir atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, jei tik yra tokia galimybė. Daugiau informacijos apie viešojo transporto darbą rasite čia: https://www.klaipedatransport.lt/lt/naujienos/keiciasi-viesojo-transporto-rezimas-622.

Keičiasi ir savivaldybės darbo specifika

Darbas, kai tik įmanoma, bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Laikinai nutraukiamas fizinis interesantų aptarnavimas. Savivaldybė, kaip ir anksčiau, teiks elektronines paslaugas, prašymus priims elektroniniu paštu, o jei neišvengiamai būtina pateikti popierinį dokumentą, jį bus galima įmesti į specialiai tam nurodytą vietą prie savivaldybės pastato Liepų g. 11 durų.  Papildoma informacija dėl paslaugų teikimo ar dokumentų perdavimo bus teikiama telefonu.

Socialinės paramos skyriai paslaugas teiks tik nuotoliniu būdu – el. paštu, telefonu; prašymai dėl išmokų turi būti teikiami sistemoje www.spis.lt. Daugiau informacijos apie socialinės paramos skyrių darbą rasite čia: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/naujienos/7655/informacija-del-priemimo-socialines-paramos-skyriuje:85.

Civilinės metrikacijos ir registracijos skyrius daugelį paslaugų taip pat teiks elektroniniu būdu. Santuokos kol kas nenutraukiamos, tačiau į jaunavedžių pasirinktas vietas vykstama nebus, santuokos bus registruojamos tik skyriuje ir dalyvaujant tik jaunavedžiams ir jų liudytojams.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių