Klaipėda ruošiasi vasaros sezonui

Reklama baigsis po sek.

Šalyje vis dar galiojant karantinui ir nežinant, kokį laikotarpį jis bus tęsiamas, visos uostamiesčio tarnybos šiltajam metų laikui ruošiasi atsižvelgdamos į galimas koronaviruso plitimo rizikas bei grėsmes. Pagrindinį dėmesį ketinama skirti viešosios tvarkos užtikrinimui paplūdimiuose, vandens telkinių prieigose, taip pat triukšmo kontrolei gyvenamuosiuose kvartaluose.

Paplūdimiuose – ne tik papildomos apsaugos priemonės, bet ir sustiprinta kontrolė

Laikinai einantis BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pareigas Alvydas Girdvainis teigė, kad uostamiesčio pajūris yra pasirengęs priimti poilsiautojus. Po praūžusios audros nuniokotas inventorius yra restauruotas, taip pat sutvarkyta mažoji architektūra – nudažyti suoliukai, persirengimo kabinos, įsigyta papildomų talpų šiukšlių rūšiavimui. Vasaros sezono metu žadama laikytis visų būtinų sveikatos apsaugos rekomendacijų.

„Pasiruošėm papildomai dezinfekavimo priemonių prie tualetų, turim muilo ir planuojam padėti dezinfekcinį skystį rankų higienai. Nežinia, kiek jo užteks, nes kaip žinia, vis tiek atsiranda norinčių ką nors sugadinti. Stengsimės viską padaryti pagal reikalavimus. Visos persirengimo kabinos bus išdėliotos pagal naujas sanitarines normas. Bus vykdoma persirengimo kabinų dezinfekcija, tai darysime kartą per dieną, kol kas derinamės, ar ryte, ar vakare“, – teigė A. Girdvainis.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja I. Šakalienė pridūrė, kad iš paplūdimio po audros praeitą savaitę buvo išvežta apie 90 tonų statybinio laužo ir biodegraduojančių atliekų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai paplūdimiams vasaros sezonu skirs ypatingą dėmesį. Numatomi tam tikri iššūkiai dėl draudimo paplūdimiuose ir jų prieigose pardavinėti alkoholinius gėrimus. KAVPK Viešosios tvarkos tarnybos viršininkė Rasa Bekėžienė neslėpė, kad šiose vietose padaugės asmenų, į paplūdimius alkoholinius gėrimus atsinešančių savo taroje, kartais net specialiai siekiant nuslėpti faktą. Manoma, kad jaunimas gali pasirinkti sulčių ar limonadų pakuotes.

„Taip pat tikėtina, kad paplūdimiuose užsiimantys išnešiojama prekyba, irgi gali pardavinėti alkoholį, tai, pareigūnai, žinoma, stebėsim ir šitas rizikos sritis. Manom, kad ne pro šalį poilsiautojus nuolat per garsiakalbį informuoti apie būtinas asmens apsaugos priemones. Aišku, dėl šito dar reikia atsižvelgti į esamą situaciją. Galbūt tų priemonių iki vasaros neliks“,- teigė R. Bekėžienė.

Policijos atstovai taip pat siūlė vasaros laikotarpiu įvesti anoniminį trumpąjį pagalbos telefono numerį visiems poilsiautojams.  Juo būtų galima kreiptis tiek miesto svečiams aktualiais klausimais, tiek pranešti apie asmens sveikatos apsaugos reikalavimų nesilaikymą.

Sustiprintos pajėgos viešose erdvėse ir gyvenamuosiuose kvartaluose

Tikėtina, kad į Klaipėdą bei pajūrį vasaros metu gali sugužėti kur kas daugiau poilsiautojų iš įvairių Lietuvos miestų nei įprastai. Tam įtakos turės visame pasaulyje siaučiantis koronavirusas. Bene visų atsakingų tarnybų atstovai vienbalsiai kalbėjo apie nusiteikimą šiltuoju metų laiku šiemet dirbti intensyviau. Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos specialistai bei policijos pareigūnai ypatingą dėmesį skirs ne tik paplūdimiams, tačiau ir visoms vandens telkinių prieigoms. Numatomi reidai Danės upės pakrantėse, Trinyčių tvenkinio apylinkėse, taip pat ir kitose vietose, kur bus propaguojamas vandens sportas.

Atkreipiamas dėmesys bus ir į triukšmo kontrolės užtikrinimą gyvenamuosiuose rajonuose, lauko kavinėse. Pareigūnai bei kitos institucijos artimiausiu metu tarsis, kaip tai įgyvendinti poilsiautojų išsinuomotose patalpose, kad ramybės valandomis tinkama aplinka būtų sukuriama ne tik miesto svečiams, bet ir klaipėdiečiams.

Artimiausiu metu įvairios tarnybos turės apsispręsti, kokiais būdais Klaipėdoje bus užtikrinamas žmonių sveikatos saugumas koronaviruso pandemijoje.

„Reikėtų atskiros diskusijos, kaip vasaros sezonu įvairios tarnybos stebės situaciją ir dėl Covid-19 plitimo grėsmės. Juk suvažiuos tikrai žmonių iš skirtingų miestų, jeigu vienam namelyje gyvens kelios šeimos, tai infekcijos išplitimas bus labai staigus, ir sunku bus atsekti net epidemiologinę grandinę. Čia tikrai reikia visoms tarnyboms apmąstyti ir artimiausiu metu pasirengti bendrą planą“, – teigė R. Grigaliūnas, NVSC Klaipėdos departamento direktorius.  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių