Klaipėda sieks Girulių mišką paskelbti savivaldybės saugoma teritorija

Reklama baigsis po sek.

Nors LR susisiekimo ministerija šiandien paskelbė, kad Vyriausybei liepos 1 d. bus pateiktas svarstyti ir tvirtinti pakoreguotas geležinkelio mazgo rekonstrukcijos projektas, Klaipėdos miesto valdžia antrąkart patikėti žarstomais pažadais nesiryžta. Baiminamasi, kad siekdama nuraminti visuomenėje kilusias aistras dėl Girulių miško naikinimo, centrinė valdžia Kopūstų kaimo alternatyvą gali tik įtraukti į svarstomus planus, tačiau galutiniame variante nuspręsti Pauosčio stotį perkelti būtent į Klaipėdos plaučiais vadinamą teritoriją. Todėl svarstoma Girulių miškui suteikti regioninio parko statusą.

„Ieškome būdų šiai teritorijai suteikti Girulių ar Melnragės regioninio parko statusą. Tai galimai padėtų suteikti papildomų garantijų siekiant išsaugoti šią teritoriją. Šiandien duotas pavedimas savivaldybės administracijai įvertinti, kaip tai būtų galima įteisinti, kokių dokumentų reikėtų, kiek laiko tai užtruktų. Džiugu, kad yra žmonių, kurie teikia tokias iniciatyvas. Šiuo atveju, visiškai nesvarbu, kieno jos – bet kokia iniciatyva, kuri leidžia išsaugoti bent vieną pušį, suteikia papildomų garantijų, mes kiekvieną tokį siūlymą galime vertinti labai rimtai, ir, matyt, tam reikia ruoštis jau šiandien“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Mes tikrai rimtai svarstome visas alternatyvas, viena iš jų – suteikti regioninio arba miesto tipo parko statusą. Kol kas procesai šie yra mums nauji, žiūrime technines galimybes. Visų pirma reikia apsisprendimo dėl ribų – kokią tikslią teritoriją apimtų šis parkas. Taip pat reikia įvertinti, kokios yra teisinės galimybės. Mes pradėsime nuo paruošiamojo darbo. Bet kuriuo atveju, tokie sprendimai greitai nevyksta: specialieji planai, programos, tiksliai nustatytos ribos ir panašiai. Kelias yra ilgas, tačiau jeigu Vyriausybė kategoriškai nevertins miesto pozicijos, klaipėdiečių bendruomenės lūkesčių, savivaldybė imsis radikalesnių veiksmų, kad procesas centrinei valdžiai nebūtų toks paprastas“, – teigė Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Aplinkosaugos sritis tokiuose infrastruktūriniuose sprendimuose yra itin svarbi. Miestas sieks, kad Vyriausybė rastų alternatyvius sprendimus, tačiau nelaukiant galutinio sprendimo, ieškoma būdų procese įgyti daugiau teisinių svertų apsaugoti šią teritoriją nuo galimo išnaikinimo. Preliminariai numatoma, kad procedūros truktų apie vienerius metus, tačiau bet kokiu atveju, nežiūrint į terminus ir sudėtingą kelią, miesto savivaldybė intensyviai svarsto galimybę Girulių mišką paskelbti savivaldybės saugoma teritorija.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių