Klaipėdiečių piketas: neaukos Girulių miško geležinkeliams

Play Video
Reklama baigsis po sek.

Šiandien prie Klaipėdos miesto savivaldybės su įvairiais plakatais susirinko daugiau nei šimtas žmonių. Jų tarpe buvo ne tik klaipėdiečių, tačiau ir svečių iš Kauno bei aplinkinių regionų. Visus juos suvienijo bendras tikslas – sustabdyti Vyriausybės planus iškirsti kelias dešimtis hektarų Girulių miško. Valdžia tokiu būdu siekia rekonstruoti Pauosčio geležinkelio mazgą. Pauosčio geležinkelio mazgas neva sumažintų pramoninius geležinkelio srautus iš Klaipėdos centro.

Dabartiniame Vyriausybės plane traukinių stovėjimo aikštelę numatoma įrengti Girulių miške iškertant 50 hektarų miško, nors Klaipėdos miesto ir apskrities bendruosiuose planuose numatyta Klaipėdos geležinkelio mazgą, apimant Klaipėdos, Rimkų, Draugystės geležinkelio stotis, joms priklausančius kelynus, jungiamuosius ir privažiuojamuosius kelius ir teritoriją rengti prie Kopūstų kaimo.

LR Seimo narių grupė savo ruožtu taip pat kreipėsi į Vyriausybę, prašydama į projekto svarstymą grąžinti jau dešimtmetį visuose planuose numatytą šiam tikslui teritoriją Kopūstų kaime, Klaipėdos rajone.

LR susisiekimo ministerijos atstovai tikina, kad Kopūstų kaimo alternatyva atliktoje Galimybių studijoje buvo pripažinta netinkama vieta, nes tokiu atveju traukiniams tektų važiuoti didesnį atstumą, keliais centais už kiekvieną vagoną padidėtų transportavimo išlaidos.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos (KBA) nariai, kartu su bendraminčiais nuleisti rankų nežada – visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis kovos, kad Girulių miškas liktų miestiečiams ir svečiams, o ne pelno suinteresuotoms institucijoms. Dėl to jau raštiškai kreipėsi į Vyriausybę, išdėstydami savo keliamus lūkesčius bei reikalavimus.

Vyriausybė galutinį sprendimą pradėti Klaipėdos geležinkelio mazgo planavimo procesą turėtų priimti ateinančią savaitę, trečiadienį. LR susisiekimo viceministras G. Mažeika pažadėjo, kad posėdyje bus svarstomos visos projekto įgyvendinimo alternatyvos, įskaitant ir Kopūstų kaimą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių