Klaipėdiečius gąsdina neoficialia informacija apie neva mažinamus atlyginimus

Reklama baigsis po sek.

Vakar viename iš uostamiesčio naujienų portalų „Atvira Klaipėda“ pasirodė straipsnis apie neva planuojamus mažinti atlyginimus kultūros, sporto, švietimo, socialinių bei sveikatos įstaigų darbuotojams. Taip pat visų įstaigų D lygio darbuotojams. Miesto politikai teigia, kad skelbiant šį tekstą buvo remtasi nepatvirtinta informacija.

Šiek tiek buvo suklaidinta auditorija ir konkrečiai suklaidino „Atvira Klaipėda“, kuri net nepaminėjo apie tai, kad nėra kalbama apie atlyginimų mažinimą. Nėra tokios informacijos ir Finansų skyriaus vedėja Petraitienė tai patvirtino“,- konstatavo miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Atviros Klaipėdos“ straipsnyje rašoma:

Nerimaujantys biudžetinių įstaigų vadovai ėmė viešinti iš Klaipėdos savivaldybės administracijos gautus laiškus, kuriuose išdėstyti aiškūs nurodymai, kaip kitais metais reikia susimažinti išlaidas. Tokį laišką gavo ir „Atvira Klaipėda“. Jame cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Strateginio planavimo grupės posėdžio 2020-11-20 protokolo Nr. STR3-25 išrašas. Protokole užfiksuotas siūlymas kitais metais 19,5 proc. mažinti algas visų įstaigų D lygio darbininkams, 7 proc. švietimo, kultūros ir sporto įstaigų vadovams, 2 proc. socialinių įstaigų vadovams, 19,5 proc. sveikatos įstaigų vadovams. Taip esą pavyktų sutaupyti 1,6 mln. eurų.“

Straipsnio autorė, žurnalistė Virginija Spurytė teigė elektroniniu paštu gavusi, neva, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojos siųsto laiško įstaigų vadovams, „iškarpas“. Atsiųstoje medžiagoje pasirašiusiojo asmens duomenų nebuvo matyti.

Kaip suprantu, ten yra toks tiesiog darbinis susirašinėjimas. Pavyzdžiui, Švietimo skyrius planuoja savo asignavimus ir parašė savo pavaldžioms švietimo įstaigoms, kad „va, jūs pateikit iki gruodžio 4 dienos planus, kaip kitais metais susimažinsit savo išlaidas“. Kad toks laiškas suvaikščiojo į įstaigas, faktas“,- kalbėjo A. Spurytė.

Tokį laišką pripažino gavę ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai, kurie visi vakar vykusiame posėdyje tikino, apie atlyginimų mažinimą šių sričių atstovams, nieko negirdėję.

Vicemeras A. Cesiulis neneigė, kad tokia informacija galėjo būti „nutekinta“ iš savivaldybės administracijos, tačiau pabrėžė, kad ji neturi pagrindo.

Kad kažkokios iniciatyvos iš savivaldybės, nesankcionuotos, išeina į išorę- taip pat faktas, o kadangi tai be galo jautrus klausimas, tai aš šį klausimą kelsiu pirmadienį vadovų pasitarime ir galėsiu, ko gero, daugiau pasakyt, nes tai, kas dabar viešoj erdvėj šnekama ir daroma- diskusijos, visokie kaltinimai vienas kitam- tai yra netoleruotina“.

A. Cesiulis įvardino, kad minimą laišką, skirtą biudžetinių įstaigų vadovams, pasirašė ne vadovaujančias pareigas užimantis asmuo, o tam tikro lygio specialistė. Tokių sprendimų, esą, ji savo ruožtu negalėjo priimti, todėl artimiausiu metu bus aiškinamasi, kas inicijavo tuos raštus- ar iš administracijos direktoriaus, ar pavaduotojos, ar ko nors kito.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis šią situaciją vadino „paleista antimi“.

Tai dokumentas, kuris neturi visiškai jokios įtakos sprendimams, kurie laukia perspektyvoj. <…> Ji (specialistė,išsiuntusi laiškus įmonių vadovams) nusprendė pasilengvinti sau situaciją. Žinot, ekonomistas turi tą darbą padaryti pats, o tiesiog pagalvojo, kad įstaigų vadovai pagelbės jai tą dalyką padaryti. Tai va, ir gavosi“,- atlaidžiai nusijuokdamas paaiškino direktorius.

Žurnalistė A. Spurytė teigė savo ruožtu neskleidusi informacijos, kad kitąmet atlyginimai tikrai mažės, o tik informavusi, kad yra tokių planų ir šios minties neišsižadanti.

Pavyzdžiui, Strateginio planavimo skyriaus vedėja komentaruose, susirašinėjimuose („Facebook’e“) aiškiai rašo, kad kitais metais visi turėsim susispausti ir kažkaip išgyventi. Niekas nepaneigia, kad bus karpomos tos išlaidos. Tai dabar neigti tai, kad įstaigoms yra nurodyta ieškoti būdų kaip susimažinti išlaidas, tai man mažų mažiausiai keista“,- stebėjosi ji.

Straipsnis apie galimą atlyginimų mažinimą sulaukė dalies klaipėdiečių dėmesio. Komentarų skiltyje jie rašė:

Ką ten visi apsimeta,kad nežino mokyklų vadovai jau seniausiai gavo žodinius įsakymus mažinti išlaidas ir viską išleist iki gruodžio pirmos“.

Ne algas mažinti švetimui o STABDYTI PINIGU PLOVIMO PROJEKTAS KAIP RUMPIŠKĖS KVARTALO DANĖS SKVERO IR SKULPTURO PARKO IR POŽEMINIUS AUTO STOVEJIMO AIKŠTELĖS. VISI PROJEKTAI PINIGU ŠVAISTIMAS IR VAGYSTĖS „\

Problemos kaip ir nėra, nes maro metu bus dalinamos kalėdinės premijos, kurios amortizuos arba su perviršiumi padengs algos sumažinimą sekantiems metams. Geriau mąstytų kaip optimizuoti veiklas ir sąnaudas, didinti darbo našumą, o ne matematiškai karpyti atlyginimus. Man akys iššoksta, kai valdiškose kontorose matau dokumentus spausdinamus spalvotais printeriais ir juodraščiams naudojamas bene brangiausiai kainuojantis popierius Navigator“.

pilnai pritariu – etatai pasidaugino nerealiai, reikia peržiūrėt ir mažint, geriau į miesta investuot, bus ir verslui darbo, kokie čia dar nemokami būreliai daržely, kai. vaikus auginau tai pats susimokėdavau, tikrai kažkoks komunizmas!“.

Gal ne atlyginimus mažinkit, o naikinkit nereikalingus etatus? Pav. darželiuose su vaikais tikrai dirba mokytojos ir aukl.padėjėjos. Gerai, dar direktorė, pavaduotoja…O dabar kas???? Sekretorės, specialistės, skalbinių prižiūrėtojos, siuvėjos, neformalai (sportas, drama, dailė, logopedai…dar kas ten žino kokie bereikalingi etatai…)O iš tikro tai tie nieko nedirba. Ypač dabar – kas nors įsivaizduoja jų darbą nuotoliniu būdu? Nuo pavasario nuotolinis, jau tuoj metai bus, kai atlyginimai mokami už nieką. Komunizmas ir tiek…“.

G. Neniškis paaiškino, kad būtent taip, kaip kai kurie miestiečiai rašo komentaruose, ir bus bandoma taupyti lėšas kitais metais.

Atlyginimai tikrai nebus mažinami. <…> Kitą savaitę bus pristatyti preliminarūs savivaldybės strateginio plano skaičiai. Tai, manau, visi puikiai pamatys, per kur daugiausiai yra taupoma. Aišku, planuojama, optimizuojama, ieškoma būdų visur, kaip sutaupyti, bet kokiu atveju augimas yra šitoj sferoj (biudžetinių įstaigų, socialiai jautriausių sričių- red. past.), kitais metais planuojama daugiausia išlaidų šitoje sferoje, o tose, kur jūs minėjot ( investicinių projektų, tokių, kaip parkų, skverų atnaujinimai- red. past.), tai iš tikrųjų ir bus mažinama“.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių