Klaipėdiečius vėl kamuoja tarša (papildyta 16.31 val.)

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis nuotraukomis, kuriose užfiksuotos juodomis dulkėmis nusėtos gyvenamųjų namų palangės ir langai.

Imanuelio Kanto gatvėje gyvenančios Olgos teigimu, su tokia tarša klaipėdiečiai susiduria jau nebe pirmąjį kartą.

„Jau praeitais metais buvo juodos palangės, langai, grindys. Vaikams po žaidimų ant grindų keliai būdavo juodi. Paskui buvo laikotarpis, kai nebepastebėjau. Kažkur prieš 3-4 savaites pradėjau pastebėti, kad mašina lauke tampa vis purvinesnė, prieš važiuojant visada nuplaunu priekinį stiklą ir vanduo nubėga juodas. Tai yra tragedija, mūsų rajono gyventojai jau seniai skundžiasi ir rašo raštus, bet kaip teršė taip ir nesustoja, pinigai svarbiau už viską. Net ir šeštadienį vėlų vakarą girdisi kaip dirba uostas. Kitose šalyse kur yra uostas miestai yra gražūs ir sutvarkyti, o mūsų Klaipėdą baigia sugriauti, visas miestas perkastas, nėra net užsienio piliečiams ką veikti.“ – Olga, Klaipėdietė.

Nors Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vien per pirmadienį sulaukė 6 skundų dėl juodų dulkių ant langų ir palangių, tačiau jų teigimu, šiuo metu mėginiai iš gyventojų namų nebus imami dėl visoje šalyje paskelbto karantino. Kai tik karantinas baigsis, tuomet vėl bus atliekami tyrimai.

Gyventojams spėliojant, kad juodos dulkės ant palangių galėjo atsirasti dėl „KLASCO“ teritorijoje vykdomų geležies rūdos krovos darbų, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos Aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėjas tuo abejoja. Jis siūlo gyventojams kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl intensyvesnio gatvių plovimo.

„Jei tos dulkės būtų vien nuo „KLASCO“, jos būtų ne juodos, o rausvos, nes geležies rūda turi ne juodą, o rausvą atspalvį.“

„Juodos dulkės gali būti nuo kūrenamų privačių namų krosnių, nuo gatvių, kadangi jos ne visos valomos, ne dažnai valomos, nelaistomos, neplaunamos. Tų juodų dulkių didžiąją dalį dažnai pakelia transporto priemonės. Jei tos dulkės būtų vien nuo „KLASCO“, jos būtų ne juodos, o rausvos, nes geležies rūda turi ne juodą, o rausvą atspalvį. Gyvenant bet kuriame mieste, prie bet kokios gatvės, visos palangės yra apsinešusios juodomis dulkėmis. Pagal tai, kiek mes gavome skundų, buvome atvykę į ne vieną neplaninį patikrinimą dėl aplinkos oro taršos ir nenustatėme nei vieno pažeidimo. „KLASCO“ yra įsidiegusi nemažai aplinkos taršos mažinimo priemonių, jie pastoviai savo teritorijoje ypač tokiu sausu laikotarpiu, laisto. Perkraunant geležies rūdą jie yra įsigiję naujus transporterius, jie yra modernūs ir tiesiogiai purškia ant geležies rūdos vandenį, kad nedulkėtų. Kiek kartų pareigūnai ėjo tikrinti tą įmonę, tai nenustatė, kad tos aplinkosaugos priemonės nebūtų naudojamos.“ – Egidijus Kvasauskas Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėjas

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, šiuo metu yra reaguojama tik į tokius pranešimus, kuriuose patikrinimą galima vykdyti be kontakto. Gyventojai didelių pokyčių tikėtis neturėtų, nes detalūs tyrimai bus pradėti vykdyti tik pasibaigus karantinui.

Apie gatvių valymą pasiteiravus Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos, ji teigė, kad beveik visos miesto gatvės ir šaligatviai yra valomi periodiškai, šlapiuoju būdu, tad juodos dulkės ant gyventojų namų palangių atsirado tikrai ne nuo nevalytų gatvių.

Mačiau viešojoje erdvėje nuotraukas, jūs pagalvokite, kaip gali nuo gatvės dulkės pakilti iki kažkelinto aukšto langų, čia tikrai ne su tuo yra susiję.“


„Praktiškai vos ne visos gatvės yra nuvalytos šlapiuoju būdu, pagrindinių gatvių maršrutai yra visi nuvalyti. Tai tikrai negali būti susiję su gatvių valymu. Didžioji dalis miesto jau yra nuvalyta ir likę yra tik nuo Baltijos pr. į pietinę miesto dalį. Gatvės ir šaligatviai yra valomi periodiškai šlapiuoju būdu. Kovo 27 dieną šlapiuoju būdu buvo su nauja mašina papildomai valytos ir Švyturio g., ir Malūnininkų g., I. Kanto g., visas tas kvartalas. Mačiau viešojoje erdvėje nuotraukas, jūs pagalvokite, kaip gali nuo gatvės dulkės pakilti iki kažkelinto aukšto langų, čia tikrai ne su tuo yra susiję. Vitės kvartalas yra valomas periodiškai vieną kartą per savaitę. Tačiau reaguojame į dabartinę situaciją ir per šią savaitę dar bus keičiamas Administracijos direktoriaus įsakymas ir gatvių valymas bus dažnesnis. Taip pat daviau nurodymą, kad gatvės, po valymo būtų ir palaistomos.“ – Irena Šakalienė Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja


Taip pat Miesto tvarkymo skyriaus vedėja pastebėjo, kad karantino laikotarpiu labai sudėtinga valyti gatvių kelkraščius, nes žmonės dirba nuotoliniu būdu. Kelkraščiuose stovi automobiliai. Irenos Šakalienės teigimu, bus bandoma kalbėtis su seniūnaičiais, kad žmonės porinėmis dienomis statytų automobilius į vieną kelkraščio pusę, o ne porinėmis į kitą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių