Klaipėdoje – 3 koronaviruso židiniai

Reklama baigsis po sek.

Per savaitgalį Lietuvoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai iš viso pranešė apie 79 naujus koronaviruso atvejus. Nors įprastai pastarąjį mėnesį Klaipėdos apskrityje infekcija diagnozuojama 1-2 asmenims per parą, sekmadienį pranešta, kad uostamiestyje šiuo metu yra 3 nauji COVID-19 židiniai.

Atvejai įmonėje AB „Klaipėdos energija“

Per šeštadienio parą COVID-19 patvirtinta vienam „Klaipėdos energija“ darbuotojui. Tai antrasis susijęs susirgimas, apie pirmąjį NVSC pranešė viena para anksčiau. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, koronaviruso infekcija išplito ir į šeimas, gyvenančias rajone.

„Įmonėje šiuo metu liga patvirtinta dviems darbuotojams, nustatyta kažkur apie 12 kontaktinių asmenų, visi jie – izoliacijoje, jau gal šiuo metu ir pasidarę tyrimus, testus, kol kas jų rezultatų neturime. Ir iš tų sergančių dar yra atsiradę papildomi 2 infekuoti asmenys Klaipėdos rajone, nes bendravo su sergančiais įmonės AB „Klaipėdos energija“ darbuotojais. Tai kol kas laikoma, kad tai yra židinys, stebime situaciją, aiškinamės kontaktinius asmenis. Pirmųjų dviejų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios“, – sakė R. Grigaliūnas.

Du atvejai Klaipėdos policijoje

Antrasis naujas židinys – Klaipėdoje rugpjūčio 28 d. vykusi šeimos šventė. Vakar COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, bendravusiam su šios šventės dalyviu. Vertinama, kad su protrūkiu dabar iš viso siejami 3 koronaviruso atvejai. Pirmasis atvejis patvirtintas rugsėjo 1 d.

„Turim tokį mažą židinuką Klaipėdos policijoje. Ten iš pradžių susirgo vienas asmuo, dalyvavo šeimos šventėje kolega, tai turim dar vieną susirgusį asmenį. Jis jautė silpnus simptomus, atliktas tyrimas, nustatytas koronavirusas. Atvejis siejamas su švente pirmojo kolegos, kur vyko giminės susitikimas Pagėgiuose”, – R. Grigaliūnas.

LCC universitete – 5 sergantieji

Iki vakar dienos šioje tarptautinėje aukštojoje mokykloje iš viso buvo nustatyti 4 koronaviruso atvejai. Vakar, sekmadienį, infekcija buvo diagnozuota dar vienam asmeniui, atvykusiam iš Ukrainos.

„Rugsėjo 5 dieną studentas iš Ukrainos atvyko į Klaipėdą, jautė minimalius sveikatos sutrikimus, lengvus simptomus, kreipėsi dėl tyrimo. Vakar buvo gautas teigiamas jo rezultatas. Jis yra izoliuotas. Kontaktinių asmenų nenustatyta, nes asmuo neigė su kažkuo bendravęs, tačiau aiškinamės aplinkybes, nes tik atvykęs, nieko nepažįsta, bet vėliau aiškėja, kad lyg ir buvo bendrauta su 1-2 asmenimis, tai stebim, aiškinamės”, – teigė NVSC Klaipėdos departamento direktorius R. Grigaliūnas.

Mokyklose kol kas ramu

Pašnekovo teigimu, uostamiesčio mokyklose kol kas ramu, tebėra nustatytas tik vienas atvejis S. Šimkaus konservatorijoje, daugiau duomenų apie pasireiškusius simptomus arba nustatytus atvejus – nėra. Tačiau per savaitgalį NVSC specialistai sulaukė begalės skambučių. Žmonės perdėtai jautriai reaguoja į viešoje erdvėje paskelbtą neoficialią informaciją.

„Visą savaitgalį skambino labai daug pasipiktinusių tėvų, kurie tikrai pyko ant mūsų, jog nereaguojame į atvejus, nors pagrindo tam nėra. Kažkur kažką išgirdo, kad visai kitoje mokykloje, nei mokosi jų vaikas, kažkas suslogavo ar sukarščiavo, ir piktinasi žmonės, kodėl neuždaroma įstaiga. Pradėjo reikalauti mūsų, kad sustabdytume ugdymo procesą. Tai tikrai mes nesikliaujam emocijom, vertinam situaciją racionaliai. Visada turi būti visų pirma patvirtinta liga, tada aiškinamės, kokie buvo kontaktiniai asmenys. Net ir tokiu atveju, ne visą mokyklą reikia uždaryti, o tik izoliuoti klases, tam ir yra švietimo įstaigose srautų atskyrimai. Tokioje vietoje labai norėtųsi iš žmonių racionalumo, vertinti tik pagrįsta informaciją, o ne nuogirdas ir panašiai. Kiekvienu atveju visada labai protingai vertiname situaciją. Norėtųsi, kad tėvai labai atsakingai patys klausytųsi ir priimtų oficialią informaciją”, – R. Grigaliūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių