Klaipėdoje 6 parą iš eilės nefiksuojama naujų Covid-19 atvejų

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gegužės 29 duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti  6 nauji koronaviruso atvejai. Sergančiųjų Lietuvoje šiuo metu yra 320 asmenų, pasveikusiais laikomi 1216 gyventojų. Tuo tarpu Klaipėdoje jau 6 para iš eilės naujų Covid-19 atvejų nefiksuota, o ligoninėje gydomi tik 7 šia infekcija užsikrėtę asmenys. Toks pacientų skaičius uostamiesčio ligoninėje – mažiausias per visą infekcijos šalyje laikotarpį.

Nuo koronaviruso infekcijos plitimo pradžios iš viso Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo gydoma daugiausiai pacientų lyginant su 5-iomis šalies respublikinėmis gydymo įstaigomis. Jų bendras skaičius siekia beveik 300. Buvo atvejų, kai vienu metu medikams teko slaugyti net apie 70 koronaviruso infekcija sergančių asmenų. Šiuo metu ligoninėje – tik 7 infekuotieji.

„Vakar turėjome ligoninėje 8 pacientus, šiandien dar vienas pasveiko, tai šiuo metu turime 7 „kovidinius“ ligonius. Jų visų būklė yra patenkinama, reanimacijoje nėra nei vieno tokio ligonio. Pas mus tai pirmas toks mažas pacientų skaičius. O tai, kad jau šešta para nefiksuojama naujų susirgimų, tikrai labai džiugina“, – sakė VšĮ „Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.

Džiaugtis dar anksti

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo V. Janušonio teigimu, dėl pastaruoju metu nefiksuojamų naujų atvejų galima džiaugtis, tačiau neužsimiršti, kad šis virusas dar neįveiktas. Duomenys nuteikia optimistiškai, tačiau tai gali būti laikina. Tikimasi, kad ligos ir toliau neteks diagnozuoti nei vienam naujam pacientui, bet prognozuoti, ar tokios svajonės išsipildys – nesiryžtama. Baiminamasi, kad gali daugėti įvežtinių atvejų iš užsienio.

„Kaip jūs ir visuomenė pastebėjo, pastarąsias savaites ar paskutines dešimt dienų vis pasirodo informacija apie naujus įvežtinius atvejus. Tai iš tiesų rodo, kad atvėrus sienas, tų atvejų gali dar padaugėti. Galbūt tos antrosios bangos ir nebus, bet tokių židinukų gali pasirodyti. Tikimybė tikrai yra“, – V. Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė ir toliau pacientams laiko paruoštą infekcinį skyrių bei jų izoliacijai reikalingus boksus, nes tikimybė pacientų padidėjimo vis dar išlieka.

Galimą sergančiųjų koronavirusu padidėjimą prognozuoja ir visuomenės sveikatos centro specialistai. Pastarieji su nerimu ir baime laukia ateinančios savaitės.  Nuo birželio 1 dienos atnaujinus dar daugiau tarptautinių skrydžių ir keltų reisų, laukiama kur kas didesnio žmonių antplūdžio.

Nors skrydžiai šalyje buvo apriboti, specialistai privalėjo budėti keltų terminaluose, sienų kirtimo punktuose. Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno teigimu, įprastai per dieną į uostamiestį atplaukdavo apie 200 keleivių.

 „Numatome, kad keleivių didės gal 2-2,5 karto. Grįžusių sveikatos būklė ir toliau bus tikrinama, tai yra temperatūrų matavimai, apklausų vykdymas, anketose pateiktų duomenų tikrinimas. Jeigu yra kažkokių požymių, karščiavimas, dusulys, kosulys, kviečiama greitoji medicinos pagalba ir žmonės vežami į ligoninę“, – R. Grigaliūnas.

Covid-19 tepinėliai keltuose nėra imami. Grįžusieji tyrimus turi atlikti patys per 48 valandas, nuvykdami į savo gyvenamajai savivaldybei priklausantį mobilųjį patikros punktą.

Palangos oro uoste šiuo metu yra tik pavieniai, privatūs skrydžiai vykdomi, reguliarių reisų nėra, tačiau kaip žinoma, tai greitai baigsis – atnaujinamas tarptautinis susisiekimas lėktuvais. Todėl specialistams reikės budėti ne tik jūrų, tačiau ir oro uoste.

NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus R. Grigaliūno teigimu, didžiausia problema išlieka žmogiškųjų išteklių trūkumas. Jeigu pagalbos nesuteiktų kariškiai, situacija būtų kritiška.

„Labai tikimės, kad kariškiai mums ir toliau padės. Taip pat kreipėmės į aplinkinių rajonų (Palangos, Kretingos) savivaldybes, kad suteiktų darbuotojų, prisidėtų prie mūsų visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie padėtų budėti. Ypatingai pagalbos reikės Palangos oro uoste. Tikrai mes neturime pakankamo savo darbuotojų skaičiaus. Darbo krūvis išaugęs kartais, o specialistų turime tiek, kiek iki visos šitos situacijos“, – R. Grigaliūnas.

Kartu su padidėjusia darbų apimtimi bei į Lietuvą atvykstančiu žmonių skaičiumi, baiminamasi ir dėl koronaviruso infekcijos plitimo.

„Klaipėdoje tikrai džiugu, 6 para nei vieno atvejo. Bet reikia būti realistams, kad atsidarius sienoms, padidėjus srautams, tikrai tikėtina, padaugės įvežtinių atvejų. Išmokome žiūrėti tai baimei į akis, bet negalime atsipalaiduoti. Norėtųsi, kad lengvėjant karantinui, žmonės ir toliau laikytųsi visų reikiamų asmens sveikatos apsaugos priemonių, nepamirštų kaukių ir higienos reikalavimų, pajutę požymius, nevaikščiotų ir laikytųsi rekomendacijų. Atsipalaiduoti dar tikrai anksti“, – R. Grigaliūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių