Klaipėdoje aptartas glaudesnis VMVT ir gyvūnų gerovės aktyvistų bendradarbiavimas

Reklama baigsis po sek.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos departamente praėjusią savaitę organizuotas susitikimas su VŠĮ „Gelbėkime gyvūnus“ atstovais. Šiame susitikime aptartas glaudesnis VMVT Klaipėdos departamento inspektorių ir šios visuomeninės gyvūnų globos organizacijos bendradarbiavimas sprendžiant problemas, susijusias su gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimais, nelegaliu gyvūnų veisimu, jų kankinimu ir pan.

Pasitarime detaliau aptarti VMVT inspektorių veiksmai įvertinus, kad gyvūnas laikomas netinkamomis sąlygomis ar veisiamas nelegaliai, taip pat konstruktyvaus ir nuoseklaus tolesnio bendradarbiavimo poreikis aiškinantis tokio pobūdžio problemas bei telkiant jėgas gyvūnų apsaugos ir žiauraus elgesio su jais prevencijai.

Vienas iš susitikime aptartų klausimų – gyvūnų globos organizacijų atstovų noras dalyvauti patikrinimuose, kuriuos dėl gyvūnų gerovės
pažeidimų atlieka VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai, siekiant užtikrinti didesnį skaidrumą ir efektyvesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Anot VMVT Klaipėdos departamento direktoriaus Antano Baužos, tokia galimybė numatyta Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme, tačiau ja ne visuomet pavyksta pasinaudoti dėl įvairių priežasčių (pavyzdžiui, gyvūnų laikytojas į privačią valdą atvykusio gyvūnų globos organizacijos atstovo gali neįsileisti, nes turi tokią teisę).

Kaip šis pasiūlymas galėtų būti įgyvendinamas praktiškai, įvertinta netrukus po pasitarimo. Įtariant galimai nelegalią veisyklą Klaipėdos rajone, į patikrinimą vyko ne tik VMVT, policijos pareigūnai, bet ir gyvūnų globos organizacijų atstovai, tačiau pastarųjų į privačią teritoriją savininkas neįsileido. Atlikę patikrinimą, VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai supažindino gyvūnų gerovės aktyvistus su patikrinimo rezultatais.

Šio patikrinimo metu nustatyta, kad gautas pranešimas pasitvirtino iš dalies, nes asmuo gyvūnų augintinių veisimo veiklą vykdė jos neįregistravęs VMVT, dėl to jam skirta bauda pagal Administracinio nusižengimo kodekso 346 ir 127 str. nuostatas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių