Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl asmenų gabenimo jų sutikimu verstis prostitucija

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl asmenų gabenimo jų sutikimu prostitucijai iš Lietuvos Respublikos.

Dar 2014 m. Klaipėdos KPONTV pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis ir turto prievartavimo. Minėtą tyrimą uostamiesčio teisėsaugininkai pradėjo 2012 m. balandžio mėn., kuomet 1992 metais gimusi klaipėdietė pranešė pareigūnams, kad jai žinomas asmuo, grasindamas susidorojimu, reikalavo grąžinti neva jam priklausančius pinigus, papildomai reikalavo didelės pinigų sumos bei vertė ją ir jos 1990 metais gimusią draugę verstis prostitucija Švedijoje.

Nustatyta, kad 2011 m. gegužės-liepos mėn. dvi merginos buvo apgaule išvežtos į Švedijos Karalystę, kur dirbo prostitutėmis. Buvo įtariama, kad trys Šiaulių miesto gyventojai pasinaudojo merginų socialiniu pažeidžiamumu ir įtraukė jas į nusikalstamą veiką, pažadėję darbą Stokholmo naktiniuose klubuose.

2011 m. gruodžio mėn. Stokholme, nuomojamame bute, kuriame ir buvo teikiamos seksualinės paslaugos, Švedijos teisėsaugininkai sulaikė du įtariamuosius ir vieną merginą. Bute aptikta daugiau nei 10 000 Švedijos kronų, gautų iš prostitucijos.

Sulaikytieji neprisipažino dėl lėšų atsiradimo šaltinio, todėl Švedijos tyrėjai pinigus grąžino merginai. Stokholmo teismas skyrė sąvadautojams atitinkamai 6 mėn. ir 4 mėn. laisvės atėmimo bausmes.

2012 m. balandžio mėn. paleistas į laisvę vienas šiaulietis reikalavo merginų sumokėti 32 000 Švedijos kronų bei vėl vykti į užsienį prostitucijai.

2015 m. Lietuvos Respublikos teismo nuosprendžiu perkvalifikavus 2 įtariamųjų padarytas nusikalstamas veikas į lengvesnes (iš prekybos žmonėmis į gabenimą asmenų jų sutikimu prostitucijai iš Lietuvos Respublikos), pastarieji nuteisti atitinkamai 4 m. 6 mėn. bei 2 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmėmis.

Iš minėtos bylos buvo atskirtas ikiteisminis tyrimas trečiojo įtariamojo atžvilgiu, kuris pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo. Minėtam asmeniui buvo paskelbta paieška.

Lietuvoje bei kitose užsienio valstybėse paskelbus karantiną bei uždarius valstybių sienas, 2020 m. kovo mėn. paieškomas įtariamasis sulaikytas Vilniaus tarptautiniame oro uoste, parvykęs iš Jungtinės Karalystės.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už gabenimą asmens šio sutikimu prostitucijai iš Lietuvos Respublikos numatytas laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių