Klaipėdoje – beveik 30 koronaviruso židinių

Reklama baigsis po sek.

Koronaviruso infekcija sparčiai plinta – teigia Klaipėdos apskrities vyr. epidemiologas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas. Ši frazė taikoma ne tik šalies 8-ioms labiausiai COVID-19 viruso paveiktoms savivaldybėms, tačiau ir uostamiesčiui bei jo apskričiai. Teiginius įrodo ir pastarosios savaitės statistika: per 5 paskutines paras patvirtinta net 167 nauji ligos atvejai. Per praėjusią parą apskrityje patvirtinta 22 nauji atvejai – 11 iš jų uostamiestyje, 1- Palangoje, 3 – Klaipėdos rajone, 5- Kretingoje, 2 – Skuode. Apskrities bendras sergamumo rodiklis per 14 dienų 100-ui tūkst. gyventojų jau siekia rizikingą ribą. Šį rytą visos šalies rodiklis buvo 91 atvejis šimtui tūkstančių gyventojų, o Klaipėdos apskrities – 89. Epidemiologai neslepia, kad šiame regione jau pats laikas imtis griežtesnių priemonių situacijos suvaldymui. 

Klaipėdoje koronaviruso židinių skaičius artėja prie 30

Uostamiestyje koronaviruso plitimas daugiausiai pastebimas švietimo ir ugdymo įstaigose. Pastarosiose jau fiksuojama net 17 židinių. NVSC Klaipėdos departamento direktorius R. Grigaliūnas nedetalizuoja konkrečių įstaigų pavadinimų, tačiau žinoma, jog nepavieniai atvejai yra Vydūno gimnazijoje, E. Galvanausko profesinio mokymo centre, Klaipėdos universitete (be užvakar nustatyto atvejo, praėjusią parą liga diagnozuota dar vienam asmeniui, taip pat 5 darbuotojams artimiausiu metu bus atlikti tyrimai), virusas plinta ir aukštojo mokslo kolegijose, darželiuose.

Trys židiniai susiformavę popamokinės veiklos užsiėmimuose, sporto būreliuose. Jau žinoma apie infekuotus krepšinio trenerius ir atliekamus tyrimus su jais kontaktavusiais asmenimis.

Koronavirusas plinta ir ligoninėse: universitetinėje, Respublikinėje. Nors kai kuriose iš jų atvejai yra tarpusavyje nesusiję, tačiau situacija akylai stebima ir įstaigoms duotos rekomendacijos dėl viruso plitimo valdymo.

Židinys “Rotary” klube. Su šiuo atveju jau siejami net keli kontaktavę asmenys, pareigas užimantys ir ugdymo, švietimo įstaigose.

Covid-19 plinta ir pavienėse įstaigose, privačiose įmonėse, ir šeimose. Dažniausiai fiksuojami užsikrėtimai nuo jau sergančio ar iš užsienio grįžusio asmens arba liga susergama asmeninių švenčių metu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas uostamiesčio savivaldybei jau pateikė rekomendacijas dėl viruso plitimo valdymo. Jose siūloma uždrausti bent jau tam tikram laikui popamokinės veiklos būrelių veiklą, riboti renginius, ligonių lankymą gydymo ar socialinės slaugos įstaigose, asmeninių švenčių minėjimus, kolektyvų sueigas, sporto klubų lankymą. Šias rekomendacijas rytoj, trečiadienį, aptars ir sprendimus priims uostamiesčio Ekstremalių situacijų komisija.

Kadangi kol kas židinių bei viruso plitimo nefiksuojama viešojo maitinimo ar pasilinksminimo įstaigose, nematoma poreikio riboti jų darbo laiką. Tačiau kitoms Klaipėdoje veikiančios įmonėms rekomenduojama kiek įmanoma daugiau veiklą vykdyti nuotoliniu būdu.

Kai kuriuose apskrities miestuose jau įvesti griežti ribojimai

Koronaviruso pandeminė situacija kaista ir Klaipėdos apskrityje. Reabilitacijos centre “Linas” situacija nurimo, pastarąsias dienas naujų atvejų šioje įstaigoje nefiksuojama, tačiau tęsiami tyrimai ir pacientams, ir darbuotojams. Infekcijos protrūkis pastebimas Palangos reabilitacinėje ligoninėje.

“Šiuo metu Neurologijos skyriuje likę 22 nelabai vaikštantys pacientai, bendros pagalbos skyrius yra visai uždarytas, įstaigoje atliekama visuminė dezinfekcija, imami mėginiai tyrimams, ir matysime realius rezultatus, tikrąją padėtį. Visų priemonių imtasi, žiūrėsim, kaip bus toliau. Svarbiausia, kad infekcija neišplistų į ugdymo įstaigas”, – R. Grigaliūnas.

Situacija Skuodo rajone epidemiologus taip pat neramina. Virusas plinta šeimose, ugdymo įstaigose, įmonėse, todėl savivaldybei pateiktos rekomendacijos, kurių būtina imtis, kad atvejų skaičius bent jau nedidėtų.

NVSC Klaipėdos departamento atstovai apie griežtesnių priemonių būtinumą kalbėjosi ir su Šilutės, Kretingos, Klaipėdos rajono savivaldybėmis. Pirmosios dvi iš paminėtų jau ėmėsi realių veiksmų – administracijos direktoriai kaip ekstremalių situacijų komisijų vadovai pasirašė įsakymus dėl ribojimų. Šiose savivaldybėse bent artimiausiu metu atsisakoma renginių, ligonių lankymo, dauguma mokymo įstaigų dirba nuotoliniu būdu, žmonių primygtinai prašoma nesant būtinybei nesilankyti prekybos centruose, viešose žmonių susibūrimo vietose, svečiuose.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių