Klaipėdoje dėl susirgimų izoliuotos 58 klasės ir 12 darželio grupių

Reklama baigsis po sek.

Šio ryto duomenimis, dėl susirgimų koronavirusu atvejų jau izoliuotos 58 klasės ir 12 darželių grupių. Po savaitgalio atitinkamai skaičiai buvo mažesni – 40 klasių ir 11 grupių. Stebima tendencija, jog kas parą izoliuotų klasių skaičius padidėja apytiksliai dešimti.

Koronaviruso atvejai fiksuoti 26-iose bendrojo ugdymo bei 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Kol kas Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras negali pateikti duomenų, kiek iš viso yra sergančių moksleivių ir pedagogų, nes turimi duomenys tik apie izoliuotą klasių skaičių. Susirgimai nustatyti ne profilaktinio tikrinimo ugdymo įstaigoje metu, asmenys pajutę simptomus testus atliko savo iniciatyva.

Izoliuotų klasių skaičius iš tiesų yra didelis, bet tikimės, jog statistika pradės slopti, nes netrukus pradės į mokyklas grįžti dar rugsėjo pradžioje izoliuotos klasės, tad rodikliai, labai viliamės, izoliuotų klasių bus mažesni“, – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė J. Grubliauskienė.

Vakar uostamiestyje startavo moksleivių testavimo greitaisiais antigeno testais procesas. Pirmadienį buvo COVID-19 ligos statusas buvo patikrintas apie 400-iems šimtams moksleivių. Didžiausios testavimo apimtys suplanuotos šiandien ir trečiadienį. Kol kas neturima indikacijų, jog profilaktinio tyrimo metu būtų išaiškinta daug susirgimų.

Vakar iš apie keturių šimtų testų teigiamas rezultatas buvo tik vienas. Kol kas negalime patvirtinti, jog asmuo tikrai serga COVID-19, nes jam dar reikės diagnozę pasitvirtinti atliekant didesnio jautrumo PGR testą“, – J. Grubliauskienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių