Klaipėdoje ir apskrityje – rekordinis naujų atvejų skaičius

Reklama baigsis po sek.

Mieste  per  parą – 97 atvejai

Šį rytą į posėdį nuotoliniu būdu susirinkę Klaipėdos miesto ekstremalių situacijų komisijos nariai neslėpė – padėtis ir situacijos rimtumas kelia itin didelį nerimą. Šio ryto duomenys tokias emocijas tik patvirtina – per praėjusią parą Klaipėdos apskrityje identifikuoti 226 teigiami koronaviruso atvejai, didžioji jų dalis – net 97 asmenys yra uostamiesčio gyventojai. Tai didžiausias naujų susirgimų skaičius per visą pandemijos laikotarpį.

„Statistika ne tik verčia susimąstyti, bet ir imtis pačių radikaliausių griežtų priemonių, kurios yra jau neišvengiamos. Karantinas visoje šalyje ir dėl to įvedami operacijų centro vadovo ribojimai padeda, tačiau situacija neramina.  Labiausiai – neištirtų atvejų dinamika ir skaičiai. Turimomis žiniomis, dar yra iki 700 neištirtų atvejų, skaičiai dideli, tai reiškia, kad tie asmenys vaikšto miesto erdvėse, keliauja į darbus, parduotuves ir tokiu būdu nešioja virusą”, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Siekiant identifikuoti naujų atvejų priežastis, pasitelkta savanorių studentų pagalba iš Klaipėdos universiteto bei Valstybinės kolegijos. Taip pat situaciją labiau suvaldyti padės sukurti nauji algoritmai – nemaža dalis tyrimų bus perkeliami į internetinę platformą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Raimundo Grigaliūno teigimu, bendras sergamumo koronavirusu rodiklis Klaipėdos mieste – šokiruojantis. Jeigu visos Respublikos mastu jis siekia 371 atvejį šimtui tūkstančių gyventojų per paskutines 14 dienų, tai uostamiesčio atveju šis skaičius – 621.

„Pagrinde židiniai išplitę  ugdymo įstaigose, mokyklose, darželiuose, įmonėse, kariškių tarpe, tiesiog pasiekėme tokią ribą, kad jau sunku neišvardinti srities, kurioje nebūtų susirgusių asmenų”, – teigė R. Grigaliūnas.

Uždaromos kai kurios ugdymo įstaigos

Nors pagal valstybinio karantino ribojimus, darželinukai ir pradinių klasių mokiniai ugdymo procesą gali tęsti įstaigose, pamažu pastarosios uždarinėjamos dėl COVID-19 plitimo. Vienose procesas perkeliamas į nuotolinį būdą dėl rizikos virusui išplisti, kitose – dėl nepakankamo galinčių dėstyti mokytojų skaičiaus. Nuo šiandien, rytojaus laikinai duris mokiniams užveria Sendvario progimnazija, mokykla – darželis „Saulutė“, lopšelis – darželis „Žuvėdra“.

Klaipėdos miesto meras akcentavo, kad dėl kitų ugdymo įstaigų galimybių su darželinukais ir pradinių klasių mokiniais dirbti turint fizinį kontaktą, kiekvieną kartą bus sprendžiama individualiai, paliekant teisę atsakomybę ir būtinus sprendimus priimti patiems įstaigų vadovams.

Šiandien sutarta, kad ateinančią savaitę dideliu židiniu netapusios ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos mokinius priims į klases, o 5-12 klasių mokiniai dirbs nuotoliniu būdu. Vėliau bus priimami sprendimai atsižvelgiant į epidemiologinę koronaviruso plitimo situaciją.

„Kontrolė yra vykdoma, nebeieškosime, kaip ten buvo praeity, ko įstaigos nesilaikė, dabar jau žiūrėsime, kaip išplito , ką daryti, kad suvaldytumėme. Tikrai netoleruosime, jeigu nebuvo vykdyti operacijų vadovo  sprendimai, bet didesnį dėmesį telksime situacijos valdymui, neleisime plisti virusui”, – teigė R. Grigaliūnas, NVSC Klaipėdos departamento vadovas.

Sudėtingiausia situacija gydymo ir slaugos įstaigose

Nauji koronaviruso atvejai pastarąsias paras vis dažniau fiksuojami gydymo įstaigose (Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos  departamente Švėkšnoje, Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale), kai kuriose iš jų situacija suvaldyta arba pakankamai gerai valdoma. Sudėtingiausia situacija – Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje “Klaipėdos viltis”. Serga daugiau nei pusšimtis darbuotojų ir gyventojų, trūksta žmogiškųjų resursų, pagalbos priemonių.

„Nesinori, kad pasikartotų pirmojo karantino metu susiklosčiusi situacija vienoje iš Klaipėdos slaugos ligoninių, net nesinori to prisiminti, todėl šiam židiniui bus skiriamas išskirtinis dėmesys”, – teigė Klaipėdos miesto meras.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis akcentavo, kad antrojo karantino metu yra suformuoti nauji algoritmai, ką daryti su socialinės globos įstaigomis, jeigu jos tampa koronaviruso židiniais. Pasak jo, turi būti sudaroma speciali grupė iš savivaldybės  administracijos darbuotojų bei sveikatos specialistų, kuri turi nuolat aptarti visus atvejus ir yra įpareigota  sudaryti socialinių  darbuotojų rezervą, jeigu jo prireiktų.

Papildomi ribojimai karantino metu

Atsižvelgdama į iš tiesų grėsmingą situaciją Klaipėdos miesto ugdymo įstaigose, ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą riboti darbuotojų migraciją per kelias įstaigas. Tai reiškia, kad pedagogai, dirbantys ne vienoje mokykloje, kartu su įstaigos vadovais turės ieškoti išeičių, kad ta migracija nevyktų.

Prailginta dienos grupės mokyklose veikla nestabdoma, tačiau nerekomenduojama. Po pamokų vaikai gali likti tokioje grupėje nesant kitos išeities, neturint kitų galimybių, kas juos prižiūrėtų. Jeigu ugdymo įstaigoje veikia pailginta grupė, tėvai raginami atžalas pasiimti iš jų kaip įmanoma anksčiau, be to, vaikai negalės vaikščioti koridoriais, bus privaloma laikytis visų sveikatos apsaugos priemonių, stengiantis visą laiką būti vienoje patalpoje. Ją paliekant ar keičiant – privalomos kaukės.

Kaip jau nurodyta Sveikatos apsaugos ministro priimtuose sprendimuose, nuo ateinančios savaitės jokia popamokinė, užklasinė veikla kontaktiniu būdu nebus vykdoma. Antrų klasių mokiniams ateinančias tris savaites nebebus galimybės vietoj kūno kultūros tęsti plaukimo pamokas baseine.  Tikimasi įstaigų vadovų atsakingo požiūrio į pedagogų darbo saugumą, darbo aplinkybių ir sąlygų užtikrinimą, kad būtų įgyvendinami visi ribojimai.

Viešajame transporte asmenys privalės užimti sėdimąsias vietas išlaikant ne mažesnio nei 1 metro atstumo. Nesilaikantys nurodymų, į autobusą nebus įleidžiami (vairuotojui paliekama teisė nuspręsti, tačiau tikimasi ir pačių gyventojų sąmoningumo nesigrūsti į transporto priemonę, jeigu nebėra laisvų ir ribojimų sąlygas atitinkančių vietų).

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius akcentavo, kad kol kas lieka neaišku dėl daugiabučių namų laiptinių privalomos dezinfekcijos. Dabartinė teisinė situacija neleidžia savivaldybei spręsti dėl tokių reikalavimų kaip pirmojo karantino metu, kai kelis kartus drėgnu būdu ir dezinfekcinėmis priemonėmis šių patalpų valymas buvo privalomas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių