Klaipėdoje iš anksto balsavo 8500 piliečių – daugiausiai per ketverius rinkimus

Reklama baigsis po sek.

Vakar, spalio 8-ąją pasibaigė dėl COVID-19 pandemijos net keturias dienas trukęs išankstinis balsavimas LR Seimo rinkimuose. Nors pirmadienį prasidėjęs startas ir nesulaukė itin didelio rinkėjų susidomėjimo, pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos Danės apygardos pirmininko Adolfo Gritėno, vėliau procesas įgavo pagreitį.

“Pirmadienį į Klaipėdos kultūros centrą Žvejų rūmus atvyko iš anksto balsuoti 1100 rinkėjų, vėliau skaičiai augo ir dvigubėjo – antradienį balsavo 2200, trečiadienį 2400, o paskutinę išankstinio balsavimo dieną atlikti pilietinės pareigos atėjo 2800 piliečių iš visos Lietuvos. Taigi iš viso Klaipėdoje balsavo 8500 rinkėjų. Tokio didelio aktyvumo neatsimenu nuo 2008 metų”, – teigė A. Gritėnas.

Pašnekovo teigimu, prie rinkėjų aktyvumo prisidėjo ir žiniasklaida, įvairios socialinės medijos, informuojančios išsamiai, kokiose vietose galima balsuoti ir raginančios nelikti abejingais – atlikti pilietinę pareigą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklapyje pateikiami duomenys, kiek visoje šalyje balsavo Klaipėdos keturių apygardų rinkėjai. Lyginant su 2016 m. vykusių LR Seimo rinkimų išankstinio balsavimo rezultatais, skaičiai taip pat gerokai didesni:

Marių apygarda – šiemet iš anksto balsavo 1615 gyventojų, o 2016 m. tokia teise pasinaudojo vos 679 žmonės.

Pajūrio apygarda – šiemet iš anksto balsavo 3280 gyventojų, o 2016 m. – 1610 žmonių.

Danės apygarda – šiemet iš anksto balsavo 2228 gyventojai, o 2016 m. – 1484 rinkėjai.

Baltijos apygarda – šiemet iš anksto balsavo 2005 gyventojai, o 2016 m. – tik 676.

Taigi per keturias išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo 9128 klaipėdiečiai. Būtina atkreipti dėmesį, kad šie aktyvumo rezultatai yra bendri visos Lietuvos duomenys, tai reiškia, kad minėtų apygardų rinkėjai savo balsus galėjo atiduoti ir ne Klaipėdoje, o bet kurioje kitoje šalies savivaldybėje.

Vertinant bendrą visos šalies gyventojų aktyvumą išankstiniame balsavime, rezultatai nėra itin aukšti. 2016 m. per dvi dienas pilietinę pareigą atliko 75 234 LR piliečių, o šiemet per dvigubai ilgesnį išankstinio balsavimo laikotarpį, keturias dienas, prie balsadėžių atėjo 164 746 rinkėjų. Ar šių metų LR Seimo rinkimai balsavimo aktyvumo konktekste bus rekordiniai – kol kas dar teigti per anksti.

“Bent jau KLaipėdoje aktyvumas iš tiesų įspūdingas, bet ar jis toks išsilaikys tikrąją rinkimų dieną – spalio 11-ąją nežinia. Girdime aplink kalbant rinkėjus, kad specialiai ėjo balsuoti iš anksto, kad būtų mažiau žmonių, o tuo pačiu ir mažesnė eilė bei rizika užsikrėsti COVID-19 infekcija. Labai norėtųsi tikėti, kad piliečiai pagaliau sujudo ir bus galbūt aktyviausi per visą Seimo rinkimų istoriją, bet kol kas dar taip teigti negalime. Tai paaiškės sekmadienio naktį”, – teigė A. Gritėnas, VRK Danės apygardos komisijos pirmininkas.

Nuo vakar balsavimas prasidėjo specialiuosiuose punktuose – ligoninėse, privalomosios karo tarnybos patalpose, slaugos namuose ir pan., šiandien ir rytoj balsavimas vyks namuose. Visų jų biuleteniai bus įskaityti į bendrus išankstinio balsavimo aktyvumo rezultatus.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių