Klaipėdoje klesti nelegalūs sąvartynai

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdietis Kęstutis, vaikščiodamas atokiau nuo triukšmingų miesto gatvių, miškingomis teritorijomis netoli Kairių poligono nuolat randa pušų paunksmėse sumestas įvairias atliekas. Vyriškis apie radinius informuoja atsakingas institucijas bei Klaipėdos miesto savivaldybę. Teigiama, kad pastaroji šią erdvę vien per šiuos metus tvarkė gal tris ar keturis kartus, tačiau žmonės gamtą ir toliau žaloja.

„Savivaldybė neseniai jau buvo sutvarkiusi šią vietą, o užvakar ir vėl radau krūvas ten. Žmonės ne šiaip smulkias atliekas išverčia, daugiausiai tai automobilių detalės, padangos, šįkart ir transporto priemonių numeriai mėtosi. Manau, kad čia kokie nelegalūs mašinų servisai taip atsikrato atliekomis. Žmonės taupo, savo transportą remontuoja kur pigiau, kokiuose garažuose esančiose dirbtuvėlėse, o šie kas netinka, atveža į pušynėlį. Kiek galima?“, – dėstė žmonių neatsakingu elgesiu pasipiktinęs klaipėdietis.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba apie pastarąjį įvykį žino.

„Šias atliekas esam fiksavę ir perdavę informaciją Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, kuri turi sutvarkyti teritoriją. Pažeidėjai nebuvo nustatyti, todėl ir perduota savivaldybei sutvarkyti kaip bešeimininkes atliekas“, – trumpai informaciją pateikė Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ramunė Lukaševičienė.

Tokius nelegalius sąvartynus kasmet tvarkanti Klaipėdos miesto savivaldybė šiukšlių likvidavimo darbams kasmet išleidžia tūkstančius mokesčių mokėtojų pinigų. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, 2020 m. sąvartynams buvo skirta 50 tūkstančių eurų, tačiau jų nepakanka.

„Visi šitie pinigai jau yra išleisti, sutvarkėme 16 sąvartynų, o iš viso turime sąraše  42 apleistas teritorijas, bet kiekvienoje iš jų dar po 10 vietų. Čia metai iš metų kartojasi situacija. Daugiausiai išmeta palei Danės upę, Pievų gatvė, Pakrantės gatvės, Rusnės ir Senosios Smiltelės gatvė, Nendrių gatvė, už Liepų 75 namo, Kairių miške tai nuolat tvarkom”, – labiausiai šiukšlinamas teritorijas vardino I. Šakalienė.

Dėl pastarojo įvykio, Kairių miške esančių bešeimininkių atliekų, savivaldybės administracija kreipsis į aplinkos apsaugos inspektorius.

„Jeigu jie nustatytų nusikaltėlį, asmenis ar asmenį, kas taip padarė, tada pateiktų mums informaciją ir mums kompensuotų pažeidėjas išlaidas, mes išsiieškotume. Šiuo atveju net matosi automobilių numeriai, tai manau, tikrai įmanoma atsekti. Mes rytoj kreipsimės raštu į aplinkosaugininkus, kad jie vykdytų tyrimą ir nustatytų tuos nelegaliai šiukšlėmis atsikratančius asmenis”, – teigė I. Šakalienė.

Nelegalių sąvartynų likvidavimui šiemet jau buvo paprašyta papildomų lėšų. Neužtekus 50 tūkstančių eurų, bešeimininkių atliekų sutvarkymui papildomai skirta dar beveik 39 tūkstančiai eurų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių