Klaipėdoje pamažu atgimsta turizmo sezonas

Reklama baigsis po sek.

Visos koronaviruso pandemijos metu bene labiausiai nukentėjo turizmo sektorius. Dėl Lietuvoje bei kitose šalyse įvesto karantino, pastarasis išgyveno absoliutų sąstingį. Pamažu atsiveriant tarpvalstybinėms sienoms bei palikus galioti tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimą, uostamiestyje pastebimas svečių pagausėjimas.

Klaipėdą aplanko ne tik lietuviai, bet ir užsienio turistai

Pasak VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro“ direktorės Romenos Savickienės, pastarosios savaitės nuteikia optimistiškai, nes turistų srautai didesni nei buvo tikėtasi tik paskelbus karantiną. Jau pasitaikė savaitgalių, kai didieji uostamiesčio viešbučiai galėjo pasidžiaugti 150 ir daugiau laikinai apsigyventi panorusių svečių.

„Turizmo sektorius mūsų krašte tikrai po truputį atsigauna. Jau turime duomenų, kad aktyviai lankomi įvairūs muziejai Klaipėdos mieste ir rajone. Atgyjantį darbo tempą jau pajaučia ir gidai. Tikrai situacija nėra tokia kritinė, kokią įsivaizdavome“, – teigė R. Savickienė.

Teigiama, kad uostamiestį vis dažniau aplanko ne tik mūsų tautiečiai, tačiau ir užsienio šalių piliečiai. Daugiausiai pamatyti Klaipėdos kraštą atvyksta žmonės iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos. R. Savickienės teigimu, kol kas sunku prognozuoti, kokią dalį procentais sudaro turizmo sektoriaus atsigavimas uostamiestyje, tačiau džiaugiamasi, kad čia vis dažniau ilgesniam nei 2-3 parų laikotarpiui atvyksta Baltijos šalyse užstrigę turistai.

„Net keltais atvyksta turistai, kiti – nuosavais automobiliais, įvairiai. Kiek turime duomenų, tai užsienio piliečiai iš dalies džiaugiasi, kad dėl koronaviruso pandemijos negali grįžti į savo namus ir efektyviai išnaudoja progą aplankyti mūsų šalį. Tuo pačiu ir mums džiugu, kad turime progą save pristatyti ne tik tautiečiams. Karantino pradžioje iš tiesų manėme, kad šią vasarą turistų iš kitų valstybių net nesulauksime, tad dabar tendencijos pakankamai džiuginančios“, – dėstė R. Savickienė.

Kruizinis sezonas vis dar miglotas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto režimo skyriaus Civilinės saugos specialistės Audronės Karmazinienės teigimu, nuo sausio 1 dienos į uostamiestį iš viso jau atplaukė 2574 laivai. Kruizinis sezonas turėjo būti bene geriausias per pastaruosius kelerius metus, tačiau planus sujaukė pasaulyje išplitęs koronavirusas.

Šiais metais iš viso atplaukti į Klaipėdą buvo užsisakę net 66 kruiziniai laivai iš įvairių pasaulio valstybių. Šiandieninėje situacijoje, 47 laivai jau atšaukė planuotą apsilankymą.

Pirmieji kruiziniai laivai terminale turėtų prisišvartuoti liepos 12 ir 29 dienomis. Kol kas duomenų dėl pastarųjų planų atšaukimo nesulaukta.

Uosto direkcija praėjusią savaitę sulaukė naujo, anksčiau net neplanuoto prašymo leisti liepos 18 dieną švartuotis kruizinei jachtai iš Vokietijos. Deja, šiandien, birželio 19 dieną sulaukta pranešimo, kad pastarasis laivas jau atšaukė savo planus atvykti į uostamiestį.

Ar visi likę 19 kruizinių laivų atplauks pamatyti Klaipėdos kraštą ir nepakeis savo planų dėl vyraujančios pandemijos, kol kas dar nežinia. VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro“ direktorės R. Savickienės teigimu, jeigu bent vienas užsienio uostas ribos savo veiklą ir neįsileis laivų, pastarieji pas mus neatplauks.

„Kruizinė kelionė tai ne tas pats, kaip kelionė, tarkim, lėktuvu, kai tu žinai išvykimo ir atvykimo tašką. Kelionės laivu organizuojamos ilgam laikotarpiui, tad ir programa sudėliota, kad žmonės pamatytų ne vieną, o kelias ar net dešimt šalių. Dabartinėje koronaviruso situacijoje, kai kurie uostai vis dar nėra atnaujinę savo veiklos. Spėlioti, kiek šį sezoną pas mus atvyks kruizinių laivų kol kas dar anksti, viskas dar gali pasikeisti“, – teigė R. Savickienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių