Klaipėdoje rimsta koronaviruso pandemija

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija aptarė koronaviruso epidemiologinę situaciją uostamiestyje. Gydymo įstaigų vadovų pateikta informacija leidžia manyti, kad susirgimo atvejų mieste mažėja, ligoninės atnaujina veiklą, į darbą grįžta vis daugiau medikų.

VšĮ „Klaipėdos universitetinės ligoninės“ vyr. gydytojas Vinsas Janušonis komisijos nariams pateikė pastarųjų dienų statistiką.

„Padėtis pastaruoju metu tokia rami, praeitą parą nebuvo nei vieno diagnozuoto paciento, iš viso dabar turim 21 įstaigoje besigydantį asmenį, žmonės sparčiai sveiksta. Mūsų įstaigoje pradėjo veikti visi skyriai, nuo pirmadienio pradedame teikti visą planinę ambulatorinę pagalbą. Žinoma, srautai skirstomi, kontroliuojami, bet viskas vyksta sklandžiai“, – teigė V. Janušonis.

Įstaigos vadovas patikino, kad šiuo metu yra 12 koronavirusu sergančių medikų, dalis jų pagal atliekamą stebėseną yra ant pasveikimo ribos. Manoma, kad ateinančią savaitę dar 7-iems iš jų infekcijos tyrimo rezultatai jau bus neigiami. Izoliacijoje šiuo metu esą yra vos keletas personalo darbuotojų.

Planinę hospitalizaciją ir ambulatorinę pagalbą teiks ir kitos uostamiesčio gydymo įstaigos. VšĮ „Respublikinės Klaipėdos ligoninės“ vadovas Darius Steponkus džiaugėsi, kad karantino periodas uostamiestyje artėja į pabaigą. Įstaigoje nebuvo nei 1 koronaviruso atvejo nei tarp medikų ar personalo darbuotojų, nei tarp pacientų, tačiau prarasti budrumo nežadama.  

„Mes taip pat pradedame planinės pagalbos teikimą, pirmiausiai startuosime su konsultacijomis. Kadangi daug reikalavimų ir apribojimų, kas liečia personalą, jo apsaugą, dėl įvestų ribojimų, ciklų medikams dirbti kitose įstaigose, šiuo metu intensyviai sprendžiame šiuos klausimus. Tikrai neprarandame budrumo, nes virusas niekur nėra pasitraukęs, jis yra tarp mūsų. Vilniaus ir Kauno ligoninių pavyzdžiai rodo, kad pernelyg ankstyvas atsipalaidavimas gali turėti neigiamų pasekmių. Planinę pagalbą mes pradėsime ir pradedame teikti labai atsakingai, iš lėto, nesistengiam konkuruoti skaičiais, kiekiais ir dydžiais. Mūsų prioritetas yra saugumas“, – teigė D. Steponkus.

Koronaviruso pandemijos metu veiklą atnaujina ir VšĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“. Įstaigos vadovas Jonas Sąlyga posėdžio metu džiaugėsi, kad kol kas pavyko išvengti personalo ar medikų trūkumo problemos. Į darbus grįžta ir tie darbuotojai, kurie anksčiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių buvo pasiėmę nedarbingumo pažymėjimus.

„Dirbam pilna apimtimi, nuolat auga pacientų skaičius. Šiai dienai turime 242 pacientus, infekuotųjų nėra. Nuo pirmadienio pradedame teikti planinę stacionarinę pagalbą, planines konsultacijas. Jūrininkų sveikatos tikrinimo komisija taip pat pradeda savo veiklą, labai atsargiai, iš lėto. Gal negalėsime tiek konsultuoti ir paguldyti, kiek prieš pandemiją, bet stengiamės iš lėto įsivažiuoti. Pirmiausia guldome kardiologinius, neurologinius pacientus, teikiame klasterines paslaugas“, – teigė J. Sąlyga.

Aptarta VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro“ situacija

Ekstremalių situacijų komisija dar balandžio mėnesio 24 dieną priėmė sprendimą 30 infekuotųjų senolių palikti šioje įstaigoje, koronaviruso židinyje, taip siekiant užkirsti kelią galimam infekcijos plitimui. Sveikstančiųjų skaičius sparčiai auga.

„Vakar buvo paimti dar papildomi tyrimai, liko tik 7 teigiami, 22 yra neigiami. Šiandien dar po pietų mūsų gydytojai vyks ten, paims pakartotinius mėginius. Tai dar kartą patvirtina, kad ESK sprendimas palikti ten sergančiuosius ir vietoj teikti visą reikiamą pagalbą buvo teisingas, židinys neišplito. Mano žiniomis, tie 7 sergantys asmenys jaučiasi pakankamai gerai. Mūsų gydytojai konsultavo, įstaigai suteikė asmens sveikatos apsaugos priemonių“, – teigė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas V. Janušonis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga teigė, kad Paliatyvios pagalbos centro direktorė kreipėsi prašydama papildomo personalo.

„Pasiūlėme mes 5 slaugytojas,  jos, be abejo, tikėjosi, kad gaus didesnį atlyginimą, paskui iki galo ten tie dalykai neišsisprendė“, – J. Sąlyga.

VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktorė R. Dagienė posėdžio metu neslėpė, kad įstaigoje yra nemažai vis dar neišpręstų problemų.  

„Mes turim 28 ligonius, 21 neigiami, 7 teigiami. Juos perkraustom, izoliuojam, atskiriam, kad sveikų ir sergančių srautai nesimaišytų. Aišku, turime labai daug dar neišspręstų klausimų, ir finansinių problemų, įstaigoje tikrai yra dar reikalų. Pacientų artimieji buvo informuoti, kad jeigu terminas yra pasibaigęs ir jeigu tyrimas yra neigiamas, jie turi pasiimti savo šeimos narį, tai nei vienas nesutiko to padaryti, gavom raštiškus atsisakymus, nes nenori pasiimti jų į bendrai gyvenamas patalpas. Dabar praėjo jau 2 savaites kaip izoliavęsi, tai vėl kelsim su artimaisiais tą klausimą. Šiai dienai grįžta personalas po izoliacijos ir panašiai, tai su personalu jau darbuotojais problemų neturime“, – dėstė R. Dagienė.  

Posėdyje dalyvavęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas akcentavo, kad ši įstaiga vis dar neturi susitvarkiusi veiklos vykdymui būtinų dokumentų. Centras turi higienos pasus dėl ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros bei dienos stacionaro paslaugų, tačiau palaikomajam gydymui ir slaugai leidimą turi tik 1 palatai, šiuo metu ten žmonių yra kur kas daugiau.

„Įvertinant šitą būklę, įstaiga turi susitvarkyti dokumentus ir viską, kas priklauso. Tada pateikti  paraišką gauti visus būtinus leidimus. Į Paliatyvios pagalbos centrą išvyko mūsų specialistai, jie šiuo metu vertina ten esančią situaciją, tai kol kas laukiu jų išvadų. Ten buvo bėdų dėl srautų valdymo, sergantieji ir sveikieji nebuvo atskirti, kaip reikalaujama. Kokia dabar situacija, laukiu specialistų akto. Vis dar yra ten sergančių asmenų, nesinorėtų, kad mažų mažiausia kažkieno klaida padėtų išplisti virusui“, – R. Grigaliūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių