Klaipėdoje spūstys dėl uždarytos Pilies gatvės

Reklama baigsis po sek.

Šis rytas Klaipėdoje tapo išskirtiniu ne tik dėl prasidėjusios tradicinės Jūros šventės – vairuotojai skendėjo spūstyse, įvairiose centrinėse miesto gatvėse eismas buvo paralyžiuotas, nusidriekė kilometrinės automobilių eilės. Ir nors dauguma linkę dėl susidariusios situacijos kaltinti visos Lietuvos piliečių susidomėjimą vienu didžiausių vasaros festivaliu, kelių policijos pareigūnai nepastebi didelių atvykstančiųjų iš kitų miestų srautų.

„Tikrai kol kas nepastebime, kad spūstys dėl atvažiuojančiųjų svečių į Jūros šventę. To nematome ir nepastebime. Gatvėse paralyžiuotame eisme – klaipėdiečiai”, – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Didžiausia spūsčių priežastis – valdininkų bei Jūros šventės organizatorių pasirinkimas Pilies gatvę uždaryti ne kaip įprasta, vakare, tačiau nuo pat 8 valandos ryto.

„Pilies gatvę uždarėme nuo 8 valandos ryto, kaip to reikalavo organizatoriai pagal renginio planą. Mes iš karto rekomendavome atsisakyti tokios idėjos, nes spūstys garantuotos – vienintele arterija tokiu atveju tampantis Šilutės plentas remontuojamas, tame pačiame ruože Tilžės gatvė – taip pat. Į mūsų argumentus niekas neatsižvelgė, ir jie sakė, jau toks sprendimas priimtas ir suplanuota toje teritorijoje vykdyti prekybą. Mes kaip alternatyvą siūlėm keltis į kruizinių laivų terminalą, kad tik neliestų Pilies gatvės. Niekas neatsižvelgė, šiai dienai turime tokią situaciją- paralyžiavome eismą visame mieste”, – teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Pašnekovo teigimu, 2019 metais Jūros šventės metu Pilies gatvė buvo uždaryta, tačiau kur kas vėliau – nuo 16 valandos. Tokiu atveju žmonės galėjo laisvai migruoti mieste dienos metu, vykti į darbą ir iš jo, susitvarkyti savo būtinus reikalus. Šiemet priėmus sprendimą uždaryti nuo pat ankstyvo ryto, tokios galimybės vairuotojai miestiečiai neteko.

Spūstys formavosi visuose įvažiavimuose į Klaipėdos miestą. Sausakimšos tapo Šilutės pl., Mokyklos g., Rimkų gyvenvientė, Palangos pl., Taikos pr., Sausio 15-osios g. ir kitos gatvės, kuriomis vairuotojai stengėsi apvažiuoti susidariusias spūstis.

„Pagrindinės miesto gatvės užsikišusios. Pastebima, kad iš šiaurinės miesto dalies žmonės dėl savų priežasčių (nori pasiekti namus, darbus ir panašiai) juda į pietinę. Mes net neturime galimybės išreguliuoti tų spūsčių, nes jeigu atlaisvinsim arteriją vienoje vietoje, sangrūdos, automobilių srautai susiformuos kitoje. Kitas dalykas, mes net neturime tiek žmogiškųjų išteklių, resursų – dauguma kelių policijos tarnybos pareigūnų uždarinėja dėl Jūros šventės įvairias gatveles senamiestyje. Skambučių sulaukiame šiandien tikrai nemažai”, – M. Džermeika.

Kelių policijos pareigūnai šiandien bandė uždaryti eismą Mokyklos g. viaduku, Liepų gatve atvažiuojantiems nuo merijos neleisti važiuoti ant viaduko, juos siekė nukreipti link Gindulių ir taip grįžti į miestą, tačiau tai nepadėjo. Žmonės nenorėjo kelionės ilginti atstumu, buvo nusiteikę geriau stovėti spūstyje.

Pasak KAVPK Kelių policijos tarnybos viršininko, savaitgalį eismas turėtų normalizuotis ir tikėtina tokių spūsčių pavyks išvengti. Šiandien vairuotojų kantrybė ypatingai apie vidurdienį buvo išsekusi – socialiniuose tinkluose klaipėdiečiai dalinosi spūsčių įspūdžiais ir nevengė dė susidariusios situacijos kaltinti ne tik Jūros šventę, tačiau ir miesto vadovus, valdininkus.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių