Klaipėdoje startavo šachmatų festivalis „Jūros šventė-2020“

Reklama baigsis po sek.

Simboliška ir žavu, kad šiandien, minint tarptautinę šachmatų dieną, uostamiestyje atidarytas jau XVII-asis šios intelektualaus sporto šakos festivalis  „Jūros šventė 2020“, skiriamas FIDE meistrui Borisui Rumiancevui (1936-2017) atminti. Tradiciškai šis sportinis renginys – tarptautinis, aprėpia kur kas platesnę geografiją, neapsiribodamas tik lietuvių žaidėjais. Tiesa šiemet, dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos, organizatoriai apgailestaudami konstatavo, kad iš kai kurių šalių sportininkų sulaukti nepavyko, tačiau situacija pateikė ir netikėtumų – tarptautiniame turnyre pirmą kartą dalyvauja šachmatininkai iš Lenkijos.

Šachmatų turnyro direktorius V. Rumiancevas.

„Turime dalyvių iš Latvijos ir pirmą kartą iš Lenkijos, o iš kitų šalių, deja, negalėjo atvykti dėl pandemijos. Bet turnyras tikrai nebus prastesnis, bus aukšto lygio, tik su išskirtinėmis sąlygomis – atstumų laikymasis ir panašiai. Šachmatų sportas nėra toks pavojingas ir itin kontaktinis, tad tikimės, kad viskas bus gerai”, – teigė Valentinas Rumiancevas, turnyro direktorius.

Pasivaržyti šachmatų lentoje šiemet panoro daugiau nei šimtas dalyvių iš Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Šiandien prasidėjo A turnyras, jame varžysis apie 30 profesionalai apie 30, o B turnyre virš 40 dalyvių. Pasak organizatorių, dalyvių skaičiumi šis festivalis pats derlingiausias.

Šiandien prasidėjęs A turnyras tęsis visą savaitę, finišuos sekmadienį, o rytoj nuo 16 valandos prasidės B turnyras, kuris tęsis iki penktadienio vakaro. Savaitgalį šios sporto šakos mėgėjai ir propaguotojai neliks nuošalyje – šeštadienį ir sekmadienį bus organizuojami Blic turnyrai. Juose savo gebėjimus, ėjimus galės išbandyti vadinamųjų greitųjų šachmatų gerbėjai.

„Šiame turnyre bene daugiausiai dalyvių, žmonės čia ateina daugiau dėl malonumo, nei sportinio intereso vedini. Čia reikia greičio, todėl jėgas dažniausiai ateina pademonstruoti profesionalai, aukštesnio sportinio meistriškumo dalyviai, jau mintinai žinantys visus ėjimus ir galintys juos žaibiškai atlikti”, – pasakojo turnyro direktorius V. Rumiancevas.

Pirmieji A turnyro dalyviai, susėdę prie šachmatų lentų neslėpė jaudulio ir susikaupimo būtinybės. Jau antrus metus šiame festivalyje dalyvaujantis ir kone trisdešimt metų šią sporto šaką propaguojantis Jonas teigė, kad praėjusiais metais sekėsi ne itin gerai, tačiau šiandien tikisi kur kas aukštesnių rezultatų. „Yra vizija laimėti kokią geresnę vietą, bet sunku susikaupti, kai aplink tiek daug įvykių, viskas galvoje ūžia, kaip su ta sėkme šiandien bus, sunku prognozuoti, bet žinoma, norisi kuo geriausiai pasirodyti, juk to čia ir atėjau”, – neslėpė klaipėdietis turnyro dalyvis Jonas.

Kitą dalyvį, iš Vilniaus atvykusį Dominyką, pirmąjį kartą ryžtis turnyrui pastūmėjo mama. „Vaikystėje kažkada labai mėgau šachmatus, lankiau užsiėmimus ir sekėsi gerai, bet paauglystėje šią sporto šaką apleidau. Labai patinka mąstymo reikalaujanti veikla, juo labiau, kad jėgas jau išbandžiau viename turnyre, sekėsi gana neblogai, mama stebėjo, sako, dalyvauk, tobulėk, todėl ir atvykau. Šiandien labai norėčiau į TOP 10 patekti, bet bus gerai taip, kaip bus. Teorija čia labai svarbi, tai skyriau nemažai laiko tam, ruošdamasis šitam festivaliui”, – pasakojo Dominykas.

Dalyvių gretose ir dvylikametis Neimantas. Iš pažiūros kuklus vaikinas šachmatų turnyruose – gerai žinomas. Būdamas aštuonerių tapo Lietuvos čempionu U8 turnyre ir savo sėkmės paleisti neketina. Nors praėjusiais metais ir šiemet savo amžiaus grupėje pelnė atitinkamai 2 ir 3 vietas šalies mastu, šiame festivalyje tikisi pasirodyti kur kas geriau.

„Dar darželyje auklėtoja pasiūlė pažaisti šachmatais ir labai patiko, aš pirmas šeimoje žaidžiantis jais. Man labai patinka mąstyti, galvoti. Daug skaitau, domiuosi teorija, praktiškai daug treniruojuosi, tikiuosi, šiandien pavyks”, – sakė bene jauniausiais festivalio dalyvis Neimantas.

XVII-asis šios intelektualaus sporto šakos festivalis „Jūros šventė-2020“, skiriamas FIDE meistrui Borisui Rumiancevui (1936-2017) atminti uostamiestyje vyks visą savaitę. Renginys jau antrus metus organizuojamas Klaipėdos universitete Aula salėje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių