„Klaipėdos hospise“ – problemos dėl darbo organizavimo (papildyta)

Reklama baigsis po sek.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu paaiškėjo, kad jau yra rasti devyni papildomi darbuotojai bei keli savanoriai, kurie galės padėti prižiūrėti ligonius „Klaipėdos hospise“.

Įstaigos vadovė patikino, kad pacientų būklė yra stabili. Tačiau, globos namams norint užtikrinti visapusišką slaugą pacientams, reikia bent penkiolikos darbuotojų. Norinčiųjų padėti neatsiranda nei Klaipėdoje, nei rajone.

„Buvo rastas gydytojas esantis rezerve, tačiau jis atsisakė. Norinčiųjų dirbti skaičius nuolat kinta. Jūrininkų ligoninės personalas atsisakė dirbti, nes turi sveikatos problemų, o keli specialistai dirba antraeilėse pareigose ir baiminasi prarasti darbus. Klaipėdos rajone darbuotojų rasti nepavyko.“ – Viljaras Reigas Klaipėdos Piliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktorius

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas tikino, kad Klaipėdos rajono gydymo įstaigose, dėl senyvo personalo amžiaus, niekas nesiveržia padėti, nes patys baiminasi užsikrėsti.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas pasiūlė galimybę padėti bent konsultuojant nuotoliniu būdu.

„Noras padėti yra, tačiau iš slaugos personalo neturime nei vieno žmogaus, kuris galėtų ir sutiktų dirbti. Atsirastų gydytojų, kurie galėtų konsultuoti nuotoliniu būdu. Moralinė parama yra didelė, tačiau fizine pagalba pasidžiaugti dar negalime.“ – Darius Steponkus Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas.

Globos namų vadovė patikino, kad nors jau yra aišku, kas pakeis dabar dirbančią pamainą, atėjusiųjų pagalbos neužteks tinkamai atlikti darbą. Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu ji net kelis kartus klausė, ar dalis personalo, kurie nėra infekuoti, galėtų dirbti.

Klaipėdos Universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis siūlė globos namuose dirbantiems specialistams kas antrą dieną atlikti koronaviruso nustatymo testą. Tačiau, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas vadovavosi galiojančia tvarka, kad kontaktą su užsikrėtusiu turėję asmenys – privalo saviizoliuotis.

„Yra paaiškinti darbo organizavimo principai ir mes leidimų, kaip jūs įsivaizduojate, nedaliname. Principai yra išaiškinti ko reikia laikytis, ko nereikia ir kaip darbą organizuoti. Toliau turite spręsti patys, esate vadovai ir nešate atsakomybę už tą įstaigą ir ligonius.“ – Raimundas Grigaliūnas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas taip pat teigė, kad ieškoti sprendimų privalo patys globos namai. Miestas, o juolab jo vadovai, išspręsti įstaigos darbo organizavimo ir procesų valdymo užtikrinimo – negali.

Nepavykus suformuoti pakaitinio personalo, kuris galėtų užtikrinti globos namų „Klaipėdos hospisas“ funkcionavimo, būtų imamasi blogiausio varianto – pacientų, sergančių koronavirusu, išvežiojimo po kitas gydymo įstaigas.

Papildyta:

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien pranešė skandalingą informaciją apie jau liūdnai pagarsėjusį „Klaipėdos hospisą“. Jo teigimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai išsiaiškino, kad įstaiga higienos pasą turėjo tik vienai hospiso lovai, o vietų ten yra – 38.

Kadangi didžioji dalis iš tų 38 pacientų yra užsikrėte, ministras užsiminė ir apie asmeninę tam tikrų darbuotojų atsakomybę.

Aurelijus Veryga neatmeta galimybės, kad dėl išsamaus tyrimo gali būti kreipiamasi ir į teisėsaugą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių