Klaipėdos keleivinis transportas skaičiuoja milijoninius nuostolius

Reklama baigsis po sek.

Koronavirusui netikėtai užklupus šalį bei paskelbus valstybinį karantiną, apyvartinių lėšų, pajamų sumažėjimą netrukus pajautė įvairių paslaugų teikėjai. Jų gretose ir VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“. Dėl sumažėjusių keleivių srautų, o kartu ir sumenkusių važiavimo bilietų pardavimų, įstaiga skaičiuoja milijoninius nuostolius. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos jie dar padidės. Planuojamas pajamas mažina ir uostamiesčio savivaldybė.

Keleivių sumažėjo ketvirtadaliu, įmonė skaičiuoja nuostolius

Laikinai VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus pareigas einantis Andrius Samuilovas teigė, kad keleivių srautų sumažėjimą pastebėjo nuo pat pirmųjų valstybinio karantino paskelbimo dienų. Žmonės baimonsi naudotis viešuoju transportu, be to, daugeliui įmonių sustabdžius veiklą, nebebuvo poreikio vykti į darbovietes. Didžiausias keleivių nuosmukis fiksuotas balandžio mėnesį.

„Karantino metu dugnas buvo balandžio mėnesio antroje pusėje  – darbo dienomis miesto viešuoju transportu naudojosi vos 22 procentai įprasto keleivių srauto. Vėliau paslauga naudojosi šiek tiek didesnis kiekis žmonių, bet skaičiai nėra įspūdingi iki šiol. Pavyzdžiui, vakar autobusais važiuojančių buvo apie 40 procentų ikikarantininio srauto“, – teigė A. Samuilovas.

Kuo mažesnis keleivių skaičius, tuo didesni patiriami nuostoliai. Laikinojo įstaigos vadovo teigimu, jau dabar galima teigti, kad karantino laikotarpiu įmonė negavo daugiau nei 1 milijono eurų.

„Kovo mėnesį praradom 400 tūkstančius eurų, balandį – 700 tūkstančių eurų. Tai bendrai sudėjus jau virš milijono. Ir tai ko gero, dar ne riba“, – dėstė A. Samuilovas.

Planuojama, kad iki 2020 metų pabaigos Klaipėdos keleivinis transportas patirs dar apie pusės milijono eurų nuostolį. Gerėjanti viešojo transporto paslaugomis besinaudojančių žmonių statistika stebima tik pastarąsias 2 savaites. Intensyvesnis srautų pagyvėjimas prognozuojmas tik rudeniop, su sąlyga, kad mokslo metai vyks įprastu būdu ir šalyje nebus antros koronaviruso bangos.

Pajamos mažės ir iš savivaldybės

2019 metų pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės Taryba buvo priėmusi sprendimą visus klaipėdiečius nemokamai vežti viešuoju transportu net kelių miesto bei valstybinų švenčių metu: Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir Klaipėdos šviesų festivalis, Jūros šventė, Diena be automobilio. Taip pat buvo nuspręsta apmokėti kai kurių renginių dalyvių vežimą: Lietuvos vakarų krašto dainų šventės, Tarptautinio festivalio „Europiada“ ir Pasaulio salės futbolo čempionato metu.

 „Šitiems renginiams iš miesto biudžeto buvo numatyta skirti apie 202 tūkstančius eurų. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, kokia susiklostė dėl koronaviruso, ir išsinagrinėję Kultūros skyriaus pateiktą informaciją, kad dalis renginių dėl koronaviruso pandemijos neįvyks arba bus įgyvedinama mažesnėmis apimtimis, siūlome palikti tik galimybę nemokamai vežti klaipėdiečius renginio „Diena be automobilio“ metu, rugsėjo 22 dieną“ – R. Mockus, Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas.

Kadangi keleiviai nemokamai buvo vežami vasario 14-16 dienomis (Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir Klaipėdos šviesų festivalio metu), priėmus sprendimą klaipėdiečių keliones viešuoju transportu finansuoti tik 1 dieną, Klaipėdos keleivinis transportas negautų apie 120 tūkstančių eurų planuotų pajamų. Ši suma liktų uostamiesčio savivaldybės biudžete. Ją planuojama panaudoti kitiems tikslams, pavyzdžiui, koronaviruso epidemijos neigiamų pasekmių likvidavimui.

Šis siūlymas intensyviai svarstomas įvairiuose komitetuose. Galutinį sprendimą priims savivaldybės Taryba gegužės 21 dieną.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių