Klaipėdos kelininkai jau pradėjo sezono darbus

Reklama baigsis po sek.

Lietuvoje pasirodžius pirmajam sniegui, o termometrų stulpeliams ir šalies vakaruose krintant žemiau nulio laipsnių, pasiteiravome, kaip Klaipėdos kelininkai šiemet pasirengę žiemos sezonui.

Teigiama, kad pirmieji šaltojo metų laiko darbai jau pradėti.

Kaip įprasta, uostamiesčio gatves prižiūri 2 įmonės: Pietinėje miesto dalyje UAB „Vakarų švara“, o šiaurinėje- UAB „Ecoservice Klaipėda“. Abiejų atstovai užtikrino, kad šių metų šaltajam sezonui puikiai pasiruošta.

Pernai atsinaujinom savo automobilių parką, druskos, ne paslaptis, liko iš pernai, žinant ankstesnes žiemas, turėjom ne mažą kiekį, tačiau žiemai pasibaigus dar įsigijom 420 tonų, tad šiai dienai turim arti 1000 tonų druskos mišinių. Tai tikrai pakankamas kiekis Klaipėdos miesto šiaurinei daliai“,- kalbėjo UAB „Ecoservice“ Regiono teritorijos priežiūros administravimo vadovas Giedrius Mikutis.

Druskos ir smėlio specialiojo mišinio nuo praėjusių metų turi ir UAB „Vakarų Švara“. Jos vadovas Gedeminas Bagočius užtikrino, kad turimų atsargų tikrai pakaks šiam sezonui.

Viso uostamiesčio gatvių aptarnavimui abi įmonės turi 29 vienetus skirtingų technikos priemonių. Pirmą kartą šį sezoną jos į gatves išriedėjo lapkričio 27-osios naktį.

Iš penktadienio į šeštadienį naktį buvo barstomos pagrindinės miesto gatvės, tiltai, įkalnės ir nuokalnės.<…>Penktadienį vakare turėjom lietų, o už valandos temperatūra krito ir susidarė plikledis, ledas. Tai šiuo atveju, pats buvau mieste, 1:30 val. nakties temperatūrą rodė +2 laipsnius celsijaus, bet mūsų tiltai ir viadukai tikrai reikalavo priežiūros, buvo slidu“,- pasakojo „Ecoservice“ atstovas.

Nuo praėjusio penktadienio naktimis pagrindines uostamiesčio gatves bei tiltus barsto ir UAB „Vakarų švara“ darbuotojai.

Sekam oro sąlygas kiaurą parą ir orientuojamės. Kada žada šalti, prieš tai stengiamės išvažiuoti, kad nepasidaryt plikledžio, kad vairuotojai visiškai nepajustų, kad ta žiema atėjusi“,- sakė G. Bagočius.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo sk. vedėja Irena Šakalienė pridūrė, jog šąlant orams nepamiršta pasirūpinti ir pėsčiaisiais. UAB „Klaipėdos želdiniai“ šaligatvių barstymui šiemet turi apie 100 tonų smėlio ir druskos mišinio bei 200 vienetų smėlio dėžių, kurios bus statomos šaligatvių pakraščiuose. Taip pat šioje įmonėje sniego laukia 39 vienetai įvairios technikos.

Irenos Šakalienės teigimu, toks nešaltas ruduo šiemet miestui leido sutaupyti apie 400000 eurų. Viso pernai kelių priežiūrai šaltuoju sezonu buvo išleista apie 670 tūkstančių eurų.

Kelininkai teigė, kad pasikliauti tik orų prognozėmis, prižiūrint kelius šaltuoju sezonu, sunku. Jos dažnai būna netikslios, tad mieste nuolat patruliuoja žmogus, kuris stebi besikeičiančias sąlygas Klaipėdos gatvėse. Tikimasi, kad šiemet klastingoji žiema nepažers netikėtumų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių